Oni zadebiutują na High League 3. Sprawdź, kto po raz pierwszy wejdzie do oktagonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GROMDA / Na zdjęciu: Mateusz 'DON DIEGO' Kubiszyn
Materiały prasowe / GROMDA / Na zdjęciu: Mateusz 'DON DIEGO' Kubiszyn
zdjęcie autora artykułu

Gale freak fightowe w Polsce stają się niezwykle popularne. To sprawia, że z wydarzenia na wydarzenie widzimy nowe nazwiska chcące się sprawdzić w tego typu eventach. Nie inaczej będzie na High League 3, na którym zobaczymy sporo debiutantów.

W sobotę, 4 czerwca, odbędzie się gala High League 3. Na karcie walk tego wydarzenia zobaczymy dziewięć pojedynków... i w aż ośmiu można powiedzieć, że wystąpią debiutanci. Tych jednak trzeba podzielić na absolutnych, jak i tych, którzy ze sportami walki mieli coś wspólnego, ale będą debiutować w nowych formułach.

Debiutanci w głównych walkach

W walce wieczoru teoretycznie zobaczymy starcie doświadczonego zawodnika we freak fightach - Marcina Dubiela - z debiutantem. Alberto Simao do tej pory nie stoczył żadnej zawodowej walki, ale w wywiadach przed High League 3 zapowiadał, iż jest doświadczony w walkach ulicznych. Do tego od długiego czasu ma on przygotowywać się do debiutu. Wystarczy powiedzieć, iż przed tą walką miał sparować nawet z Mariuszem Pudzianowskim. Wielu ekspertów przewiduje, że raper może okazać się najlepszym debiutantem we freak fightach w 2022 roku.

Zawodnika, który do tej pory nie walczył na żadnej oficjalnej gali zobaczymy również w co-main evencie. Robert 'Robur WK' Orzechowski do tej pory był głównie znany ze swoich kulturystycznych osiągów w ekipie "Warszawskiego Koksa". W sobotę jednak będzie miał okazję sprawdzić się w sportach walki. Jego rywalem będzie doświadczony w tym względzie Robert Burneika. Warto jednak podkreślić, że "Hardkorowy Koksu" nie walczył w MMA od pięciu lat.

ZOBACZ WIDEO: KSW ma problem. Zgrzyt po walce Pudzianowskiego

Kolejnym debiutantem w jednej z głównych walk High League 3 będzie Dawid Załęcki. Chociaż pojedynek ojca Denisa Załęckiego z Alanem Kwiecińskim został dołączony do karty walk w ostatniej chwili, to wzbudza ogromne zainteresowanie. Dla Dawida Załęckiego będzie to pierwsza oficjalna walka w karierze. Jednakże już od dawna mówiło się o jego debiucie na galach freak fightowych, bowiem 45-latek ma mieć spore doświadczenie zdobyte "na ulicy".

Debiuty w nowych dyscyplinach

Trzeba również podkreślić, że kilku zawodników zadebiutuje w nowych dyscyplinach. Tak będzie w przypadku najbardziej sportowego pojedynku tej gali. W formule MMA zadebiutują Denis Załęcki oraz Mateusz Kubiszyn. Chociaż obaj są już bardzo dobrze znani polskim fanom sportów walki to w sobotę po raz pierwszy sprawdzą się w nowej formule.

Podobnie jest w przypadku Anieli "Lil Masti" Bogusz i Zusje. Obie mają już bogatą karierę w MMA na galach freak fightowych. Jednakże na High League 3 będą miały okazję sprawdzić się w walce na zasadach boksu birmańskiego.

Do tej kategorii można zaliczyć również Łukasza "Lukasa TV" Wdowiaka i Kamila Kossakowskiego. Obaj mieli okazję już zmierzyć się ze sobą na High League 1 jednakże wtedy walczyli oni na nietypowych zasadach - 1 vs 1 vs 1. W sobotę natomiast po raz pierwszy będą mieli okazję zmierzyć się w formule MMA w bezpośrednim pojedynku.

Debiutanci na undercardzie

Do kilku debiutów dojdzie również w pierwszych pojedynkach gali High League 3. W pojedynku raperów po raz pierwszy do oktagonu wyjdzie Alan "Alan Człowieku" Godziński. Jego rywalem będzie Przemysław "Kolar" Kolarczyk. Trzeba jednak przyznać, że on również nie jest zbyt doświadczony, bowiem stoczył jedną walkę i ją przegrał.

Ostatnim z debiutantów będzie Paweł Bomba. Influencer znany tylko z tego, że jest byłym chłopakiem Zusje będzie miał okazję po raz pierwszy wystąpić na gali freak fightowej. Jego rywalem będzie Mateusz "Tarzan" Leśniak.

Artur Babicz, redaktor WP SportoweFakty

Zobacz także: Polsko-czeskie starcie wagi ciężkiej na KSW 71 Zobacz także: Kwieciński znów prowokuje Załęckiego

Źródło artykułu: