Wybierz Fighterkę i Fightera 2022 roku. Zagłosuj w plebiscycie WP SportoweFakty!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Weź udział w plebiscycie i zagłosuj na swojego faworyta
Getty Images / / Weź udział w plebiscycie i zagłosuj na swojego faworyta
zdjęcie autora artykułu

Łączą ich wygrane walki, medale mistrzostw najwyższej rangi, triumfy w prestiżowych turniejach oraz awanse w światowych rankingach. Po roku rywalizacji czas wybrać tych najlepszych - Fighterkę i Fightera 2022 roku.

To już druga edycja plebiscytu organizowanego przez redakcję WP SportoweFakty. Pierwszymi triumfatorami zostali Ewelina Woźniak i Mateusz Gamrot. O tym, kto otrzyma tę wyjątkową statuetkę – podobnie jak przed rokiem - zadecydujecie Wy. Wybraliśmy pięć zawodniczek i sześciu zawodników, na których przez równy tydzień będziecie mogli głosować.

Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele takich dyscyplin jak boks, judo, MMA i zapasy. W gronie nominowanych nie mogło zabraknąć Jowity Wrzesień. Zapaśniczka z Dąbrowy Górniczej ma za sobą kapitalny rok. Rozpoczęła go od zdobycia srebrnego medalu mistrzostw Europy. Kilka miesięcy później do kolekcji dołożyła brąz mistrzostw świata.

Na nominację w naszym plebiscycie po raz drugi zasłużyła Beata Pacut-Kłoczko. Judoczka Czarnych Bytom zdobyła w październiku w Taszkiencie brązowy medal mistrzostw świata. Nasza czołowa zawodniczka może się również pochwalić triumfem w prestiżowym turnieju Grand Slam w Tel Awiwie.

ZOBACZ WIDEO: Baczyńska-Krawiec po wygranej na KSW 79: Wiedziałam, że zwycięstwo jest moje

Swoje przedstawicielki w plebiscycie mają także mieszane sporty walki. Nominacje powędrowały do Karoliny Kowalkiewicz oraz Magdaleny Czaban. Ta pierwsza z powodzeniem rywalizowała w oktagonie UFC. Kowalkiewicz wróciła na ścieżkę zwycięstw, odprawiając Felice Herrig i Silvanę Gomez-Juarez. Doceniliśmy również postawę naszej multimedalistki w amatorskim MMA. Magdalena Czaban do swojej pokaźnej listy sukcesów dopisała w 2022 roku tytuł mistrzyni Europy.

Ostatnia nominacja wśród pań należy do Oliwii Toborek. W maju w Stambule warszawianka została wicemistrzynią świata w boksie. Ale to niejedyny sukces Toborek w minionym roku. W marcu polska pięściarka zdobyła złoty medal młodzieżowych mistrzostw Europy.

Wśród panów aż cztery nominacje powędrowały do zawodników MMA, a to dlatego, że w minionym roku trudno było wskazać zawodnika, który swoją postawą górował nad innymi. Pierwszym z nominowanych jest Jan Błachowicz, który ma za sobą solidny rok rywalizacji w UFC. Trzeba uczciwie przyznać, że "Cieszyński Książę” mierzył się z absolutną czołówką wagi półciężkiej UFC. W maju w Las Vegas Błachowicz przełamał w klatce Aleksandara Rakicia. W grudniu był bliski zdobycia pasa mistrzowskiego UFC, ale musiał zadowolić się remisem w walce z Magomedem Ankalajewem.

Swoje głosy możecie również oddawać na wspominanego wyżej Gamrota. Zawodnik poznańskiego Czerwonego stoczył w UFC dwa elektryzujące pojedynki. W czerwcu "Gamer " pokonał Armana Carukjana, a ich batalia była bez wątpienia jedną z najlepszych walk minionego roku w światowym MMA. W październiku były mistrz KSW musiał uznać wyższość Beneila Dariusha, ale po raz kolejny "Gamer " dostarczył fanom mnóstwo emocji.

Trzecim przedstawicielem MMA w plebiscycie jest Marcin Bandel. 33-latek z Łodzi przypomniał się szerokiej publiczności, sięgając w Bahrajnie po pas mistrzowski organizacji Brave. W walce o tytuł Polak pokonał przez poddanie Ismaila Naurdieva. Do grona nominowanych dołączył również Tomasz Romanowski, który robił furorę na galach KSW.

Wśród panów nominowaliśmy również Piotra Kuczerę. Judoka Kejza Team Rybnik sięgnął w maju w Sofii po tytuł wicemistrza Europy. W lutym Kuczera okazał się również najlepszy w turnieju European Open, który odbył się w Warszawie.

Ostatnim nominowanym zawodnikiem został Mateusz Masternak. Co prawda, "Master" w 2022 roku stoczył tylko jedną zawodową walkę, ale miała ona ogromny ciężar gatunkowy. W październiku polski pięściarz pokonał Jasona Whateleya i dzięki temu wywalczył status pretendenta do pasa mistrza świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej.

A zatem rozpoczynamy zabawę i zapraszamy do oddawania głosów. Tylko od Was zależy, kto otrzyma tytuł Fighterki i Fightera 2022 roku!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)