Przełomowa informacja. Podał datę pojedynku Usyk - Fury

Walka Tysona Fury'ego z Ołeksandrem Usykiem nie dojdzie do skutku w pierwotnie planowanym terminie. Jak przekazał Mike Coppinger, dziennikarz ESPN, starcie zostało przeniesione na początek przyszłego roku.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Tyson Fury i Ołeksandr Usyk Getty Images / Justin Setterfield / Tyson Fury i Ołeksandr Usyk
Zgodnie z pierwotnymi planami Tyson Fury miał walczyć z Ołeksandrem Usykiem 23 grudnia bieżącego roku. Pierwszy z wymienionych wycofał się jednak z tego pomysłu po wyczerpującej walce z Francisem Ngannou, do której doszło pod koniec października.

Brytyjski bokser po starciu z Kameruńczyk potrzebował nieco więcej czasu na odpoczynek. Z tego też powodu menedżer Fury'ego, Frank Warren, zaapelował o zmianę terminu walki z Ołeksandrem Usykiem.

Co ciekawe, Ukrainiec nie chciał przystać na taką propozycję. Przyznawał, że do walki z Fury'm dojdzie albo 23 grudnia, albo nie dojdzie wcale. Okazuje się, że ostatecznie obaj zawodnicy spotkają się ze sobą w innym terminie.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siłownia stała się jej pasją. Tak trenuje Rozenek-Majdan

Jak przekazał na platformie X (dawny Twitter) Mike Coppinger, dziennikarz ESPN, znana jest już data starcia. Walka została wyznaczona na 17 lutego (sobota). Do pojedynku dojdzie w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej.

Warto jednak podkreślić, że nie jest to jeszcze oficjalna informacja. Ostateczne potwierdzenie daty walki nastąpi w najbliższych dniach.

Zobacz także:
Gamrot wywołał lawinę spekulacji
Święto boksu w Arabii Saudyjskiej!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×