Nie udało się go uratować. Nie żyje znany Ukrainiec

Sześciokrotny mistrz świata w kickboxingu został poważnie ranny podczas walki na froncie. Siergieja Łysiuka natychmiast przetransportowano na OIOM, gdzie przez dziesięć dni walczono o jego życie. Niestety nie udało się go uratować.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Siergiej Łysiuk Facebook / Siergiej Łysiuk
Jak już wspominaliśmy wcześniej (---> TUTAJ), Siergiej Łysiuk ucierpiał podczas misji bojowej pod Donieckiem, która miała miejsce 12 listopada 2023 roku. Przypomnijmy, że Ukrainiec został wysadzony w powietrze przez minę i doznał rozległych obrażeń ciała.

Sześciokrotny mistrz świata w kickboxingu został przewieziony na OIOM. Wschodnie media donosiły, że sportowcowi amputowano nogę. Sztab lekarzy walczył o jego życie przez dziesięć dni, ale obrażenia były zbyt poważne. W środę poinformowano o jego śmierci.

"Mój optymistyczny i sprawiedliwy aniele! Dziś razem z Tobą przegraliśmy bitwę o Twoje życie. Ani przez chwilę nie wątpię, że zrobiłeś wszystko, co możliwe i niemożliwe, aby żyć" - napisała w mediach społecznościowych jego żona Olena.

"Siergiej Łysiuk zgłosił się na ochotnika na linię frontu na pełną skalę już na początku inwazji. Najszczersze kondolencje. Wieczna chwała bohaterowi" - napisał na platformie X (dawniej Twitter) Anton Heraszczenko, doradca szefa MSZ Ukrainy.

Siergiej Łysiuk przed wybuchem wojny realizował się jako trener sportów walki, a wolny czas spędzał z żoną i swoim małym synkiem.

Sportowiec zmarł 22 listopada 2023 roku.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×