Świat wstrzyma oddech. Zobaczymy starcie legend

W 2015 roku to starcie śledził cały bokserski świat. Po dziewięciu latach ma dojść do powtórki. Manny Pacquiao podczas gali RIZIN w Japonii ogłosił, że ponownie zmierzy się z Floydem Mayweatherem jrem.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
walka Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao Getty Images / Benjamin Lowy / Na zdjęciu: walka Floyd Mayweather vs Manny Pacquiao
Floyd Mayweather Jr i Manny Pacquiao przez lata rządzili w boksie w swoich kategoriach wagowych. W maju 2015 roku zmierzyli się ze sobą, aby rozstrzygnąć, który z nich jest lepszy.

Nie obyło się jednak bez kontrowersji. Jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył Amerykanin. Ich werdykt podważał natomiast Pacquiao i liczył na pojedynek rewanżowy.

W końcu, po dziewięciu latach, ma do niego dojść. Tę informację Pacquiao przekazał podczas gali RIZIN w Japonii.

Dodajmy, że Filipińczyk to zawodnik tej organizacji. Kontrakt podpisał już rok temu, ale nie stoczył ani jednej walki.

ZOBACZ WIDEO: "Ewenement na skalę światową". Mateusz Borek o walce Adamek vs. Chalidow

W trakcie gali wyszedł na ring i zapowiedział, że czeka go duża walka, nie chciał jednak zdradzić, kto będzie jego przeciwnikiem. Zrobił to za niego promotor.

- Myślałem, że nie chcesz, żebym o tym powiedział. Ale jestem bardzo podekscytowany - odpowiedział Pacquiao. Dodał również, że jest gotowy.

46-letni Mayweather jr stoczył 50 zawodowych walk. Wygrał wszystkie z nich, w tym 27 przez nokaut. Bilans Pacquiao jest również imponujący - 62 zwycięstwa (39 przed czasem), 8 porażek i 2 remisy.

Nie ogłoszono jednak, czy tegoroczne starcie odbędzie się w formule bokserskiej czy MMA. Z całą pewnością jednak będzie hitem. Ich pierwszy pojedynek wygenerował gigantyczne zyski.

Czytaj także:
Boniek znów zaczepił Najmana. "Ave Cesare"
Ten wpis podpalił kibiców sportów walki. Będzie się działo!

Czy Manny Pacquiao pokona Floyda Mayweathera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×