Powrót KSW do Łodzi. Epickie starcie o mistrzostwo wagi średniej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Damian Janikowski i Tomasz Romanowski
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: Damian Janikowski i Tomasz Romanowski
zdjęcie autora artykułu

Arena w Łodzi ponownie stanie się miejscem, które dostarczy sympatykom KSW wielu emocji. Na gali KSW 96 głównym wydarzeniem będzie rewanż i zarazem walka mistrzowska w kategorii średniej. Paweł Pawlak stawi czoła Damianowi Janikowskiemu.

W 2021 roku Paweł Pawlak (23-4-1, 11 KO, 3 Sub) pokonał Damiana Janikowskiego (10-5, 5 KO, 1 Sub) w emocjonującej walce na pełnym dystansie, która została uznana za najlepszą walkę wieczoru gali KSW 63. Po zwycięstwach nad Cezariuszem Kęsikiem i Tomem Breese'em, popularny "Plastinho" zyskał uznanie i szansę na walkę o mistrzowski pas. Na gali XTB KSW Colosseum 2. Paweł Pawlak pokonał Tomasza Romanowskiego, stając się mistrzem wagi średniej. W swojej pierwszej obronie tytułu w grudniu 2023 roku Pawlak zwyciężył Michała Materlę, utrzymując swoje panowanie nad dywizją.

Damian Janikowski pokonał Tomasza Jakubca i przegrał z Tomem Breese’em. Udało mu się jednak powrócić na drogę zwycięstw, która trwa aż do dziś. O jego sile i umiejętnościach przekonali się: Mateusz Kubiszyn, Cezariusz Kęsik i Tomasz Romanowski, którzy mu ulegli.

Teraz Pawlak i Janikowski ponownie staną naprzeciwko siebie, lecz tym razem w grze będzie mistrzowski tytuł.

ZOBACZ WIDEO: Kto wygra: Szpilka czy Wrzosek? Gwiazdy MMA typują walkę

W tym samym wydarzeniu lokalny bohater, Bartłomiej Kopera  (13-7, 8 Sub), powróci do klatki, aby zmierzyć się z Dawidem Śmiełowskim  (10-1, 8 KO, 2 Sub).

Bartłomiej Kopera wraca do KSW, gdzie stoczył cztery walki w latach 2018-2021. Mimo początkowych porażek, od 2022 roku odnosi triumfy, zdobywając cztery zwycięstwa z rzędu na galach Strife i Babilon MMA. Popularny "Małpa" stoczył dwadzieścia zawodowych walk, trzynaście z nich wygrał, z czego osiem skończył przed czasem. Wszystkie zwycięskie walki kończył przez poddania.

Dawid Śmiełowski przez wiele lat pozostawał niepokonany w swojej zawodowej karierze, dominując nad rywalami i kończąc większość walk przed czasem. Znany jako "Królik" słynie z efektownego stylu walki, który przyniósł mu liczne zwycięstwa. Jednak w ostatnim pojedynku musiał uznać wyższość Lom-Aliego Eskieva. Przed tą konfrontacją Śmiełowski miał imponującą serię dziesięciu zwycięstw z rzędu, z czego pięć z nich zakończył już w pierwszej rundzie. Debiutując w KSW, imponująco znokautował Filipa Pejicia, a w swojej drugiej walce posłał na deski Patryka Kaczmarczyka[/tag]. Zarówno pierwszy, jak i drugi pojedynek Śmiełowskiego zostały docenione przez kibiców i ekspertów, przyznając mu nagrody za najlepszą walkę wieczoru oraz za najlepszy nokaut.

Ciekawie zapowiada się pojedynek pań. Walka pomiędzy Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub) a Eweliną Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub), będzie rewanżem za ich starcie z 2022 roku.

Maria Silva MMA odnosi sukces za sukcesem, wygrywając dziesięć z jedenastu stoczonych walk. Siedmiokrotnie wgrała przed czasem, a cztery razy przez poddanie i trzy przez nokaut, w tym cztery zwycięstwa w pierwszej rundzie. Są to imponujące liczby. W marcu ubiegłego roku pokonała Ewelinę Woźniak, dla której była to pierwsza porażka w karierze. Teraz ponownie staną twarzą w twarz.

Ewelina Woźniak w KSW, zyskała uznanie za swoje zwycięstwo nad Aleksandrą Tonczewą w styczniu tego roku, zdobywając bonus za najlepsze zakończenie wieczoru. Swoją profesjonalną karierę MMA zaczęła w 2018 roku i od tego czasu stoczyła dziesięć walk, wygrywając osiem z nich. Posiada pas mistrzowski wagi słomkowej w organizacji Contenders i była pretendentką do tytułu wagi muszej w Ares. Woźniak pokonała już kilka znanych zawodniczek, w tym Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą. Pomimo porażki z Marią Silvą, teraz stanie do walki o rewanż. Poza MMA odnosi sukcesy także w brazylijskim jiu-jitsu i kickboxingu, rywalizując nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

Gala KSW 96 odbędzie się 20 lipca w Sport Arena w Łodzi.

Walka wieczoru | Main event Walka o pas mistrzowski wagi średniej KSW 83,9 kg/185 l: Paweł Pawlak (23-4-1, 11 KO, 3 Sub) vs. Damian Janikowski (10-5, 5 KO, 1 Sub)

Karta główna | Main card 70,3 kg/155 l: Bartłomiej Kopera (13-7, 8 Sub) vs. Dawid Śmiełowski (10-1, 8 KO, 2 Sub) 52,2 kg/115 l: Maria Silva (10-1, 3 KO, 4 Sub) vs. Ewelina Woźniak (8-2, 2 KO, 4 Sub)

ZOBACZ TAKŻE: Zdecydował się na start w wyborach. I stracił sponsora Krzysztof Głowacki wraca do KSW

Źródło artykułu: WP SportoweFakty