"Dla wnuków". Ujawnił, jakie prezenty Usyk zostawił znanemu biznesmenowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Richard Pelham / Na głównym zdjęciu: Turki Alalshikh, w kółku: Ołeksandr Usyk
Getty Images / Richard Pelham / Na głównym zdjęciu: Turki Alalshikh, w kółku: Ołeksandr Usyk
zdjęcie autora artykułu

Ołeksandr Usyk pokonał w Rijadzie niejednogłośną decyzją Tysona Fury'ego i został niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej, a po walce obdarował znanego saudyjskiego biznesmena. On to ma gest!

W tym artykule dowiesz się o:

Wielka walka Ołeksandra Usyka i Tyson'a Fury'ego miała miejsce w nocy z 18 na 19 maja. Starcie bokserskich potęg elektryzowało od pierwszej rundy. Oprócz sportowych emocji, mieliśmy także do tego oczywiście ciekawą otoczkę oraz show.

Ukraiński gwiazdor do ringu wszedł w efektownym stroju kozaka. Niekwestionowany mistrz wagi ciężkiej pojawił się w zielonym żupanie z żółto-niebieskimi zdobieniami, a całość uzupełniała pierzasta czapka.

Wszystkie "fanty", włącznie z rękawicami, w których walczył, Ołeksandr Usyk przekazał później znanemu saudyjskiemu biznesmenowi, który mocno angażuje się w sporty walki. Jest także właścicielem piłkarskiego klubu UD Almeria.

ZOBACZ WIDEO: Szpilka przyszedł do jego szatni. Wrzosek zdradza treść rozmowy i ocenia walkę

"Dziękuję Ołeksandrowi Usykowi za niesamowite prezenty… Zasługujesz na to wielkie zwycięstwo... Zachowam te historyczne prezenty dla moich wnuków i opowiem im historię tej walki" - napisał na platformie X Turki Alalshikh.

Rękawice zostały opatrzone autografem oraz podpisem "Jego Ekscelencja" z datą 18 maja 2024 roku, a strój i czapka ukraińskiego boksera elegancko zapakowane w pokrowiec oraz okrągłe pudełko. Takie skarby od Ołeksandra Usyka będą wspaniałą pamiątką na lata.

Wpis Turkiego Alalshikha można zobaczyć poniżej:

Czytaj także: Zobacz, jak Usyk spędził noc po walce. Nie spodziewasz się tego "Jesteśmy honorowi". Jasna deklaracja z obozu Usyka 

Źródło artykułu: WP SportoweFakty