Zobacz, jak Usyk spędził noc po walce. Nie spodziewasz się tego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Instagram/Ołeksandr Usyk / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk.
Instagram / Instagram/Ołeksandr Usyk / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk.
zdjęcie autora artykułu

Czy ukraiński mistrz świata poszedł na imprezę? A może zmęczony położył się od razu spać? Nic z tych rzeczy. Jak wrócił do hotelu, to włączył telewizor i... W życiu nie zgadniesz.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=32699]

Ołeksandr Usyk[/tag] pokonał podczas gali w Rijadzie Tysona Fury'ego i tym samym skompletował pasy mistrzowskie aż pięciu federacji: WBO, WBA, WBC, IBF oraz IBO. Chociaż jeden z nich będzie musiał za kilka dni oddać (pisaliśmy o tym TUTAJ >>). Ukraiński pięściarz nie dał szans Brytyjczykowi. Wygrał na punkty (u dwóch sędziów) i tym samym to on podniósł ręce w geście triumfu.

Pojedynek był niezwykle interesujący. Nie było pięściarskich "szachów". Obaj wojownicy postawili na ofensywę i kibice co rusz oglądali efektowne akcje - a to z jednej, a to z drugiej strony.

Walka była tak wyczerpująca, że po jej zakończeniu Usyk musiał pojechać do szpitala. Pojawiło się podejrzenie złamania szczęki u ukraińskiego mistrza świata. Po badaniach okazało się jednak, że wszystko jest ok i pięściarz mógł dość szybko wrócić do hotelu (więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ >>).

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

A jak już wrócił... Poszedł na imprezę? A może był tak zmęczony, że od razu poszedł spać? Pewnie takie pytanie się pojawią. Nic podobnego. Usyk zaprosił do pokoju hotelowego najbliższych współpracowników, włączył telewizor i obejrzał walkę swojego rodaka - Denysa Berinczyka.

36-latek walczył w USA o wakujący tytuł mistrza świata federacji WBO w wadze lekkiej, z Meksykaninem - Emanuelem Navarrete. Po XII rundach sędziowie zdecydowali niejednogłośnie o wygranej Ukraińca. To drugi mistrz świata z kraju objętego wojną w ciągu zalewie kilku godzin.

A tak Usyk cieszył się z tego werdyktu sędziowskiego.

Fot. Instagram/Ołeksandr Usyk
Fot. Instagram/Ołeksandr Usyk
Fot. Instagram/Ołeksandr Syk
Fot. Instagram/Ołeksandr Syk
Fot. Instagram/Ołeksandr Usyk
Fot. Instagram/Ołeksandr Usyk
Źródło artykułu: WP SportoweFakty