Olsztyn gotowy na mistrzowski pojedynek: Wikłacz vs. Przybysz na KSW 95

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Materiały prasowe KSW / Po prawej stronie Przybysz, po lewej Wikłacz
Materiały prasowe / Materiały prasowe KSW / Po prawej stronie Przybysz, po lewej Wikłacz
zdjęcie autora artykułu

Jakub Wikłacz, mistrz wagi koguciej (15-3-2, 9 Sub), w walce wieczoru gali KSW 95 zmierzy się z Sebastianem Przybyszem (12-3-1, 5 KO, 4 Sub), który jest numerem jeden w swojej kategorii wagowej. To ich piąta konfrontacja.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywalizacja między Jakubem Wikłaczem a Sebastianem Przybyszem ma długą historię i przyciąga uwagę fanów. Ci dwaj wojownicy staną ze sobą twarzą w twarz już po raz piąty. Trzeci raz stawką walki będzie pas. Pojedynek odbędzie się na terenie obecnego mistrza w Olsztynie.

Pierwszy raz spotkali się w 2017 roku, kiedy to Wikłacz odniósł zwycięstwo. Trzy lata później, w klatce KSW, Przybysz zdołał się zrewanżować, nokautując Wikłacza w trzeciej rundzie. To zwycięstwo otworzyło mu drogę do walki o mistrzowski pas, który zdobył, pokonując Antuna Racica.

W grudniu 2022 roku doszło do trzeciego starcia między Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem. Przybysz, broniąc tytułu mistrza, stoczył z Wikłaczem niezwykle emocjonującą, pięciorundową walkę, która zakończyła się jego porażką. Pojedynek ten, rozegrany podczas gali XTB KSW 77, został uznany za najlepszą walkę wieczoru.

ZOBACZ WIDEO: Porównali go do Maradony. Tylko spójrz, co robił z piłką

Ostatnia konfrontacja Wikłacza i Przybysza miała miejsce w 2023 roku na gali KSW 86, starcie to pozostawiło duży niedosyt, z powodu kontrowersyjnego incydentu z faulem. Pod koniec czwartej rundy Wikłacz zaatakował mocnym kopnięciem na głowę przeciwnika. Przybysz nie był w stanie kontynuować walki. Pomimo że,Jakub Wikłacz nie zrobił tego celowo, odjęto mu dwa punkty, co spowodowało zakończenie walki jednogłośnym remisem. Werdykt ten zadecydował o tym, że Wikłacz pozostał mistrzem wagi koguciej. Który z nich okaże się lepszy i potwierdzi swoją dominację? Odpowiedź poznamy już 7 czerwca w wyprzedanej hali Urania w Olsztynie na gali KSW 95, gdzie stawką będzie pas mistrzowski.

Zobacz także:  Karta walk KSW 95 w komplecie. Duży awans Wrzoska, debiut Formeli. Sprawdź zmiany w rankingu KSW

Źródło artykułu: WP SportoweFakty