Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Gala Genesis zgodnie z planem, koronawirus wymusił tylko jedną zmianę

Zgodnie z planem, ale bez kibiców wokół klatki, odbędzie się gala Genesis zaplanowana na 23 października. - Produkt będzie dostępny dla fanów w telewizji i internecie - mówi Maciej Kawulski, założyciel organizacji promującej walki na gołe pięści.
Artur Mazur
Artur Mazur
Maciej Kawulski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Maciej Kawulski

Gala Genesis odbędzie się w łódzkim klubie Wytwórnia. To właśnie tu 10 października miała miejsce gala KSW 55. W tym czasie Łódź znajdowała się jeszcze w strefie żółtej, co pozwoliło organizatorom na zaproszenie niewielkiej liczby gości. Podobnie miało być podczas gali Genesis.

Chwilę po godzinie 16:30 w czwartek, 15 października, Ministerstwo Zdrowia opublikowało jednak listę 152 miast i powiatów, które znalazły się w tzw. czerwonej strefie. Na liście znalazła się Łódź, co wymusiło na właścicielach organizacji Genesis podjęcie odpowiednich kroków.

- W czerwonej strefie imprezy sportowe muszą się odbywać bez publiczności. Dlatego też zrealizujemy galę Genesis na zasadach programu telewizyjnego, a więc bez gości wokół klatki. Produkt będzie w stu procentach przeznaczony dla widzów wykupujących transmisję w systemie pay-per-view - tłumaczy Kawulski.

ZOBACZ WIDEO: Genesis: zobacz zapowiedź walki Różalski - Barnett

Organizacja uruchomiła już zwrot kosztów biletów dla osób, które w wejściówki zdążyły się zaopatrzyć. - To była naprawdę niewielka pula. Obsługuje nas potężny dystrybutor biletowy, który bardzo sprawnie przeprowadza tego typu operacje. Wszyscy otrzymają zwrot kosztów - wyjaśnia Kawulski.

Wciąż nie ma decyzji, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia ważenia przed premierową galą Genesis. Pewne jest tylko, że nie wezmą w niej udziału kibice.

- Aktualnie pracujemy nad lokalizacją ceremonii ważenia, ale to tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia. Zapraszamy wszystkich kibiców do sieci i telewizji - mówi Kawulski.

W walce wieczoru pierwszej gali Genesis zmierzą się wracający po ponad dwuletniej przerwie Marcin Różalski i Josh Barnett. "Różal" wywodzi się z kickboxingu, ale po latach bogatej w sukcesy kariery postanowił spróbować swoich sił w MMA. Jego największym osiągnięciem było zdobycie pasa mistrza KSW w kategorii ciężkiej. Barnett to niekwestionowana legenda MMA. Amerykanin był mistrzem UFC, Pancrase i finalistą turnieju Pride.

Galę Genesis będzie można oglądać wyłącznie w systemie PPV w Cyfrowym Polsacie, na Ipla.tv oraz KSWTV.com.

ZOBACZ TAKŻE:
Szadziński poznał rywala na gali Genesis
Kulisy negocjacji organizatorów z Joshem Barnettem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×