Patryk Banaszewski mistrzem świata "Strongman U90"!

Polski atrongman Patryk Banaszewski został mistrzem świata w kategorii U90 w organizowanych na Litwie corocznych World Log Lift Championship.

 Redakcja
Redakcja
Patryk Banaszewski na podium WP SportoweFakty / Patryk Banaszewski na podium
Mistrzostwa Świata - World Log Lift Championship jak co roku organizował jeden z najwybitniejszych sportowców Litwy, czterokrotny mistrz świata strongman (Worlds Strongest Man) oraz rekordzista świata z wyciskaniu belki, Zydrunas Savickas.

Do miejscowości Panavezys na Litwie zjechało się ponad stu siłaczy z całego świata. Polskę reprezentowało pięciu zawodników z różnych kategorii wagowych. W kategorii do 90 kg Patryk Banaszewski oraz Marcin Oleksy, w kategorii Open Amator: Arkadiusz Jasiński i Mateusz Skrzat i w kategorii Open Strongman Pro: wicemistrz Polski Strongman z tego roku Robert Cyrwus.
Przed mistrzostwami wiele wskazywało na to że o medale zawalczą Robert Cyrwus i Patryk Banaszewski. Wspomniana dwójka przez wielu była uznawana za faworytów zmagań. Niestety w najcięższej kategorii wagowej, sukcesu nie udało się osiągnąć Robertowi Cyrwusowi. O braku medalu dla górala z Nowego Targu zadecydowała ostatnia nieudana próba wyciśnięcia 202 kilogramów ponad głowę.

Patryk Banaszewski z kolei całkowicie zdominował kategorię U90. Polak bez problemów wygrał z ogromnym zapasem nad resztą zawodników. Banaszewski to mieszkaniec Grudziądza, który sporty siłowe uprawia od niespełna roku. Swoją przygodę z tym sportem zaczął spektakularnie. W listopadzie 2018 roku wygrał w eliminacjach do Arnold Classic Strongman U79 w USA. Na najbardziej prestiżowe zawody Strongman na świecie Polak poleciał jako debiutant i od razu zajął doskonałe 3 miejsce.

Patryk to były ciężarowiec. Jest pięciokrotnym medalistą mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów. W ubiegłym roku postanowił, że sprawdzi się w zawodach Strongman i jak widać, była to bardzo dobra decyzja. Podczas swojej krótkiej kariery siłacza zdobył już brązowy medal Arnold Classic do którego teraz dołożył złoty medal na Mistrzostwach Świata World Log Lift Championschip.

Wyniki końcowe MŚ Log Lift Strongman U90

Miejsce Zawodnik Wynik w kilogramach
1. Patryk Banaszewski 160
2. Oleksandr Pielesenko 152,5
3. Lee Osment 152,5
4. Sergei Grachov 145
5. Evgen Litviuenko 135
6. George Lopes 135
7. Laurynas Antanaitis 130
8. Ramunas Liebus 125
9. Damir Hadzalic 120
10. Marcin Oleksy 120
11. JuliusGuntulis 120
12. Gintaras Kunigenas nie zaliczył
13. David Zemlicka nie zaliczył
14. Pavel Hackle nie zaliczył

Przemysław Siwek

Zobacz także: "20 kg na plecy i jadę". Mariusz Pudzianowski nie zwalnia tempa
Zobacz także: "Po co mi to było?". Mariusz Pudzianowski pokazał "kaloryfer"

ZOBACZ WIDEO: Artur Szpilka o możliwej walce z Krzysztofem Włodarczykiem: Niech on skończy pie***
Czy śledzisz zawody StrongMan?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×