Patryk Przybyła brązowym medalistą Mistrzostw Świata Strongman U110

Siłacz z Opola Patryk Przybyła powtórzył sukces sprzed roku. Ponownie zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata Strongman w kategorii do 110 kg.

Redakcja
Redakcja
Marcin Przybyła (z lewej) na podium Mistrzostw Świata Strongman na Ukrainie Archiwum prywatne / Archiwum Marcina Przybyły / Na zdjęciu: Marcin Przybyła (z lewej) na podium Mistrzostw Świata Strongman na Ukrainie
Tegoroczne zawody odbywały się na Ukrainie. W kategorii U110 rywalizowało 40 zawodników, w tym siedmiu Polaków: Adam Ostrowski, Marcin Sendwicki, Patryk Przybyła, Grzegorz Łaniewski, Konrad Paszkiewicz, Marek Czajkowski oraz Tomasz Bator.

Pierwszym etapem mistrzostw były eliminacje, z których zostało wyłonionych dziesięciu finalistów. Do finałowej części awansowało czterech Polaków: Przybyła, Łaniewski, Sendwicki i Czajkowski.

Finał składał się z czterech konkurencji. Były to: zegar, przeciąganie tira, wyciskanie hantla i belki nad głowę oraz konkurencja łączona.

Największych powodów do radości dostarczył polskim kibicom opolanin Patryk Przybyła. Po trzech konkurencjach miał realne szanse nawet na złoto. W ostatniej próbie - przeciąganiu tira - zabrakło mu pół sekundy, by stanąć na najwyższym stopniu podium. Ostatecznie osiągnięty wynik dał mu trzecie miejsce. Wygrał reprezentant Izraela David Sharney.

Patryk powtórzył tym samym sukces sprzed roku i został drugi raz w karierze drugim wicemistrzem świata StrongMan U110. W dorobku ma także medale Mistrzostw Polski Strongman U105, srebrny medal Mistrzostw Europy U110 oraz brązowy medal mistrzostw Europy do lat 25.

Tuż za nim, na czwartym miejscu w MŚ, sklasyfikowano Grzegorza Łaniewskiego. Wraca on do startów po niemal rocznej przerwie spowodowanej kontuzją i operacją kolan. Marcin Sendwicki zajął 8. miejsce, a Marek Czajkowski był 9.