KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Węgrzy płaczą po śmierci legendy

Węgierskie środowisko sportowe nie może otrząsnąć się po śmierci Diany Igaly, strzelczyni, złotej medalistki olimpijskiej. - Jej nie dało się nie kochać - powiedział Laszlo Sinka, sekretarz generalny Węgierskiego Związku Strzelectwa.
Dawid Góra
Dawid Góra
Diana Igaly Getty Images / Chris McGrath / Na zdjęciu: Diana Igaly

6 kwietnia podano informację, że legenda węgierskiego sportu trafiła do szpitala ze względu na złe samopoczucie. Spowodowane było zakażeniem koronawirusem. Rodzina Igaly podkreślała, że dba nie tylko o regularną dezynfekcję, ale również noszenie maseczek i zachowanie dystansu.

"Jesteśmy wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom za ich oddaną pracę. Modlimy się o szybki powrót do zdrowia. Chcemy, aby przebiegał w atmosferze spokoju" - takie oświadczenie wysłała w wtorek rodzina sportsmenki.

Jak podaje 24.hu Igaly była pod respiratorem, ale leczenie przebiegało pomyślnie. Niespodziewanie 8 kwietnia stan Węgierki pogorszył się. Tego samego dnia w wieku 56 lat strzelczyni sportowa przegrała z COVID-19.

- Wszyscy płaczemy - powiedział Sinka potwierdzając śmierć węgierskiej legendy.

- Jej śmierć wstrząsnęła nie tylko środowiskiem strzeleckim, ale również całym światem sportu. Była magicznym człowiekiem, nie dało się jej nie kochać. Każdy, kto spędził z nią na rozmowie choćby kilka minut, poczuł bijące od niej dobro - dodał w rozmowie z Węgierską Agencją Prasową.

Dla mfor.hu powiedział jeszcze, że pod koniec stycznia rozmawiał z Dianą. Żartowali, byli w wyśmienitych humorach. Po kilku tygodniach gwiazda już nie żyła.

- Ten wirus jest okrutny i nieprzewidywalny. Straszne... - przyznał Sinka i wyraził nadzieję, że więcej osób będzie chciało się zaszczepić.

Po śmierci sportsmenki reagowało nie tylko środowisko sportowe:

"Diana Igaly odeszła. Mistrzyni olimpijska zyskała chwałę dla swojej ojczyzny. Dzięki niej węgierski strzelec sportowy po kilkudziesięciu latach znów mógł stanąć na szczycie olimpijskiego podium. Zachowamy Cię w pamięci" - na Facebooku żegnał sportsmenkę premier Węgier Victor Orban.

Igaly specjalizowała się w skeecie, czyli strzelaniu do rzutków. Była czterokrotną olimpijką. Na dwóch imprezach wywalczyła medale - złoty i brązowy. Wielokrotnie stawała na podium mistrzostw świata i Europy.

Za osiągnięcia w reprezentacji Węgier Igaly uhonorowano m.in. Złotym Krzyżem Zasługi i węgierskim Krzyżem Zasługi.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • jotwu Zgłoś komentarz
  Legenda nie umiera.Umiera człowiek.Załapałeś nędzny pismaku?
  • Szarold Zgłoś komentarz
   Kwiecień a nie sierpień nieudaczniku! Nawet zdjęcia nie potraficie poprawnie skadrować! Potraficie coś zrobić bez błędów??
   • Gigant Zgłoś komentarz
    Jezeli jak twierdzi rodzina rgularnie sie dezynfekowala i nosila maseczke, to nic dziwnego ze juz jej nie ma znami. Te metody nic nie daja, wrecz szkodza i to jeden z przykladow. Odpornosci nie
    Czytaj całość
    buduje sie maseczka, dezynfekcka, antybiotykiem i szczepieniami, tylko unikaniem tych rzeczy. Marketing jest jednak nieublagany: maseczki musza sie sprzedac, plyny do dezynfekcji rowniez, nie mowiac o szczepionkach.
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×