Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017

11. mistrzostwa Polski w surfingu i Stand Up Paddle już w sierpniu na Półwyspie Helskim. 13 sierpnia pokazy mistrzów i zajęcia dla amatorów w trakcie Surf Pikniku w Chałupach.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Grupa ERGO Hestia zapraszają na XI edycję mistrzostw Polski w surfingu i SUP (Stand Up Paddle) - ERGO Hestia Polish Surfing Challenge. Zawody zostaną rozegrane pomiędzy 1 sierpnia a 10 września na Półwyspie Helskim w gminie Władysławowo. Dokładne terminy będą ustalane w zależności od warunków pogodowych. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować w trzech głównych kategoriach: Surfing OPEN, Surfing Juniors, SUP Wave.

- Od blisko 20 lat wspieramy projekty popularyzujące sporty wodne. ERGO Hestia Polish Surfing Challenge 2017 to kolejne wydarzenie, które daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w ramach sportowej rywalizacji na wodzie - powiedział Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy ERGO Hestii.

- Doceniając potencjał i rozwój sportów wodnych ERGO Hestia zainicjowała projekt #MistrzowskaOchrona. To połączenie ubezpieczenia sportowego i podróżnego, które pozwala na realizację pasji w połączeniu z ochroną sprzętu i szybką pomocą w razie wypadku w Polsce i za granicą - dodał Arkadiusz Bruliński.

- Grono fanów surfingu w Polsce z roku na rok dynamicznie rośnie. Na naszym wybrzeżu pojawia się coraz więcej surferów i surferek, SUPerów i SUPerek, a także szkółek dla amatorów tych dyscyplin. Po latach starań International Surfing Association, którego członkiem jest Polskie Stowarzyszenie Surfingu, doprowadziło do wpisania surfingu w program Igrzysk Olimpijskich TOKIO 2020. Tym bardziej cieszymy się, że już po raz 11. udaje nam się organizować zawody wyłaniające najlepszych surferów w Polsce - podsumował Wojciech Ochrymowicz, Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Surfingu.

ZOBACZ WIDEO Dramatyczne sceny na wodzie podczas Sopot Match Race (WIDEO)

Niezależnie od warunków pogodowych 13 sierpnia na plaży w Chałupach, na wysokości kempingu Solar (od strony otwartego morza - wejście nr 12) odbędzie się Surf Piknik. Na uczestników czeka masa sportowych atrakcji, takich jak szkolenia i pokazy SUP, szkolenia surfingowe, tor do skimboardu, zawody i treningi na slackline. Na koniec dnia odbędzie się sprzątanie plaży i warsztaty edukacyjne "Polish Your Beach".

Program Surf Pikniku ERGO Hestia Polish Surfing Challenge:

- 11:00 START imprezy – DJ Red Bull
- 12:00 Szkolenia SUP, surfing, skim, slack line
- 13.00 Yoga na plaży
- 14:00 SUP Race dla amatorów (jeżeli warunki nie pozwolą na rozegranie Mistrzostw SUP na fali zorganizowany zostanie wyścigi między bojami)
- 15:00 Pokaz WOPR
- 16:00 Zawody w Skim Boardzie
- 17:00 Rozdanie nagród dla amatorów
- 18:00 - 20:00 Relax, Chill Music & sun set
- 21:00 Pokaz Filmu

Zapisy dla zawodników pod adresem: https://allsporter.com/event/3864/ergo-hestia-polish-surfing-challenge-2017

Wartość puli nagród wynosi 20 000 złotych, składa się z nagród finansowych oraz atrakcyjnych nagród rzeczowych takich jak pianki Quiksilver, deski surfingowe Baltica, Polvo, kamery GoPro oraz wiele innych.

Informacje o Grupie ERGO Hestia

Tworzą ją dwie spółki ubezpieczeniowe: STU ERGO Hestia SA i STU na Życie ERGO Hestia SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla przemysłu oraz małego i średniego biznesu. Ubezpieczenia majątkowe oferowane są pod 4 markami: ERGO Hestia, MTU, mtu24.pl oraz You Can Drive. Prezesem Grupy jest Piotr M. Śliwicki.

Grupa ERGO Hestia od kilkunastu lat wspiera sporty wodne: żeglarstwo i sporty deskowe (m.in. windsurfing, kitesurfing, surfing czy SUP). Popularyzacja i zaangażowanie w sport jest jednym z filarów programu odpowiedzialności społecznej Grupy. Od ponad 17 lat ERGO Hestia jest głównym i tytularnym sponsorem Sopockiego Klubu Żeglarskiego ERGO Hestia Sopot, który należy do czołówki klubów windsurfingowych w Europie. Spółka od lat wspiera również zawodników klubu w sezonach olimpijskich.

Czy na igrzyskach w Tokio w 2020 roku w konkurencji surfingowej wystartuje któryś z Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×