Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

"Jak długo będziesz milczeć?". Mistrzyni olimpijska grzmi do Rosjan

Ostrzał dzielnic mieszkalnych w Kijowie przez Rosjan budzi ogromne wzburzenie wśród opinii publicznej. Stanowczo zareagowała mistrzyni olimpijska Olha Charłan. "Udawaj, że nic się nie dzieje" - napisała w sieci.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Olha Charłan Getty Images / Future Publishing / Na zdjęciu: Olha Charłan
Od 24 lutego Rosjanie bezlitośnie atakują Ukrainę. Jak tłumaczą, ich celem jest zniszczenie obiektów militarnych, ale to fikcja. Niemal codziennie ukraińskie media informują o kolejnych zniszczonych cywilnych obiektach. W ostatnich rakietowych atakach na Kijów zbombardowano dzielnicę mieszkalną.

Ukraiński piłkarz Rusłan Malinowski zamieścił w sieci zdjęcie, na którym widać małą dziewczynkę, która ucierpiała w ataku. "Terroryści bombardują obiekty 'wojskowe' ze śpiącymi dziećmi w środku" - napisał w mediach społecznościowych.

Na wpis ten zareagowała ukraińska mistrzyni olimpijska w szermierce Olha Charłan, która też opublikowała w sieci tę samą fotografię. Nie ukrywała ona swojego wzburzenia całą sytuacją. Tym, że w ataku ucierpiała 7-letnia dziewczynka, która musiała przejść operację.

"Ma 7 lat, żyje. Jej ojciec zginął, pod gruzami szukają matki. Jak długo będziesz milczeć, patrząc na to wszystko? Udawaj, że nic się nie dzieje. P*******y rozsądek" - napisała w kierunku Rosjan.

Ataki rosyjskiego wojska nie ustają. Wciąż trwają wali w Donbasie. Bilans cywilnych ofiar inwazji na Ukrainę wciąż rośnie.

Charłan to mistrzyni olimpijska w drużynie w Pekinie 2008. Do tego ma na swoim koncie srebrny i brązowy medal z Rio de Janeiro 2016 oraz brąz z Londynu 2012. Jest jedną z najlepszych ukraińskich szablistek w historii.
Czytaj także: "Nękają go nawet po śmierci". Ukraińcy grzmią Rosjanie "zaatakowali" piłkarza Manchesteru City. Za jego działalność poza boiskiem
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×