Igrzyska Europejskie. Polska tym razem bez medalu w szermierce

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram /  / Na zdjęciu: Angelika Wątor
Instagram / / Na zdjęciu: Angelika Wątor

Po dwóch medalowych dniach dla Polski w szermierce na Igrzyskach Europejskich 2023, tym razem Biało-Czerwoni musieli obejść się smakiem. Najbliżej strefy medalowej w rywalizacji szablistek była Angelika Wątor.

W trzecim dniu zmagań na planszach szermierczych w krakowskiej Tauron Arenie odbyła się rywalizacja w szpadzie mężczyzn oraz szabli kobiet. W zmaganiach szpadzistów złoty medal wywalczył Holender Tristan Tulen, który w finale pokonał Portugalczyka Miguela Frazao 15:10. Z Polaków najlepiej spisali się Mateusz Nycz oraz Maciej Bielec, którzy odpadli w 1/8 finału.

Bardzo blisko strefy medalowej w kobiecej szabli była Angelika Wątor. 29-latka przegrała jednak dość wyraźnie w ćwierćfinale z Greczynką, Theodorą Gkountourą 4:15 i odpadła z rywalizacji. Z tą samą zawodniczką w 1/8 finału nie poradziła sobie Małgorzata Kozaczuk (13:15).

W finale spotkały się na najwyżej rozstawione szablistki. Triumfatorką została turniejowa "2" Olga Charłan, która pokonała Rumunkę Ilincę Pantis aż 15:3.