To nie żart. Kuriozalna sytuacja na Igrzyskach Europejskich

Silny wiatr w Krakowie dał się we znaki organizatorom Igrzysk Europejskich. Półfinałowy mecz rugby został przerwany na kilkadziesiąt minut po tym jak na jedną z bramek zdmuchnęło wielką płachtę.

Szymon Łożyński
Płachta na bramce podczas półfinałowego meczu rugby w Krakowie Twitter / Rugby Europe / Płachta na bramce podczas półfinałowego meczu rugby w Krakowie
Do sytuacji doszło w pierwszej połowie półfinałowego pojedynku turnieju rugbistek Wielka Brytania kontra Szwajcaria przy stanie 5:5.

"Houston, mamy problem" - tak zabawnie podsumowano cała sytuację na twitterowym profilu "Rugby Europe".

Cała sytuacja miała miejsce na stadionie Wisły Kraków, na którym odbywają się mecze turnieju rugby.

Wielka płachta z logiem zawodów oddzielała murawę od sceny, na której odbywają się występy artystyczne podczas igrzysk.

We wtorkowe przedpołudnie płachta nie wytrzymała silnych podmuchów wiatru i zahaczyła o jedną z bramek. Awaria spowodowała kilkudziesięciominutową przerwę w grze.