KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szermierka. Prezes związku skomentował wyrok CAS ws. Aleksandry Shelton

Po wielu miesiącach walki Aleksandra Shelton uzyskała możliwość startu w kwalifikacjach olimpijskich w barwach USA. Wyrok Trybunału Arbitrażowego skomentował prezes PZSzerm Adam Konopka.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aleksandra Shelton (Socha) WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Aleksandra Shelton (Socha)
Aleksandra Shelton przez dwa lata walczyła o możliwość uczestnictwa w kwalifikacjach olimpijskich. Jako pierwsi opisywaliśmy jej problemy z uzyskaniem zgody od Polskiego Związku Szermierczego (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

PZSzerm zaopiniował w piśmie do PKOl, aby ten nie wyraził zgody na występy zawodniczki w IO pod flagą USA (mimo że kilka tygodni wcześniej nie miał nic przeciwko). Tym samym sprawa trafiła do Trybunału Arbitrażowego w Lozannie. Ostatecznie przyznano rację zawodniczce - na dzień przed planowanym Walnym Zgromadzeniem PKOl, które miało się zająć sprawą.

- W poniedziałek dotarła do nas informacja o decyzji CAS wraz z 30-stronicowym uzasadnieniem. Konkluzja jest taka, że strona polska nie może zabronić startu Aleksandrze Shelton w przełożonych na przyszły rok igrzyskach w Tokio. Więcej o uzasadnieniu będzie można powiedzieć, gdy dokładnie się z nim zapoznamy - powiedział prezes PZSzerm Adam Konopka w rozmowie z tvpsport.pl.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sprinterzy w szoku! Tego na mecie nie spodziewali się

- Nasze duże zdziwienie budzi fakt, że przez kilka miesięcy nic w tej sprawie się nie działo, także z powodu pandemii, a nagle decyzja zapada dzień przed terminem Walnego Zgromadzenia PKOl, w programie którego jest punkt dotyczący odwołania zawodniczki od wcześniejszej decyzji zarządu tego gremium. To chyba nie jest przypadek. Poza tym wyższa instancja międzynarodowa podjęła decyzję bez zakończenia krajowej procedury odwoławczej - dodał.

Aleksandra Shelton, występująca wcześniej pod panieńskim nazwiskiem Socha, ma szansę wystąpić w piątych igrzyskach w karierze. Do tej pory reprezentowała Polskę w Atenach (2004), Pekinie (2008), Londynie (2012) oraz Rio (2016). Historię jej walki ze związkiem przeczytać można TUTAJ.

Czytaj także:
- Ewa Trzebińska: w szermierce nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa
Koronawirus. Szermierka. Międzynarodowe zawody odbędą się najwcześniej w 2021 r.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×