Wielki sukces polskich szybowników na MŚ. Czternasty tytuł mistrzowski Sebastiana Kawy

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Sebastian Kawa
PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Sebastian Kawa
zdjęcie autora artykułu

Wielkim sukcesem reprezentantów Polski zakończyły się 35. szybowcowe mistrzostwa świata w trzech klasach przelotowych, rozgrywane przez ostatnie dwa tygodnie w Ostrowie Wielkopolskim.

W tym artykule dowiesz się o:

W każdej klasie na podium znalazł się polski pilot. Po swój czternasty w karierze złoty medal mistrzostw świata sięgnął Sebastian Kawa, który nie miał sobie równych w klasie 15-metrowej. Tym samym Kawa obronił tytuł z zeszłego roku. Na drugim miejscu rywalizację zakończył Łukasz Grabowski (rok temu był trzeci). Po brąz sięgnął natomiast Francuz Christophe Ruch.

W klasie Standard brązowy medal wywalczył Mateusz Siodłoczek, a niewiele do podium zabrakło Łukaszowi Błaszczykowi, który sklasyfikowany został na piątym miejscu. Złoty medal przypadł Holendrowi Sjaakowi Selenowi, a srebro wywalczył Japończyk Makoto Ichikawa.

Z kolei w klasie Club srebrny krążek zdobył Tomasz Rubaj, a czwartą lokatę zajął Jakub Barszcz. Mistrzem świata został Duńczyk Rasmus Orskov, a po brąz sięgnął Czech Jaroslav Tomana.

Polacy odnieśli także sukces w klasyfikacji drużynowej. Biało-Czerwoni sięgnęli po złoty medal i jako jedyni osiągnęli notę powyżej 900 punktów. Podium uzupełnili Szwedzi i Niemcy.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 84. Rafał Fronia: Denis Urubko na K2 przywłaszczył sobie miesiące naszej pracy. Ma dwie osobowości

Źródło artykułu: