Kolejne medale w taekwondo rozdane. Złoto dla Francji i Iranu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Althea Laurin
Getty Images / Buda Mendes / Na zdjęciu: Althea Laurin

Dla Francji igrzyska olimpijskie pod względem sportowym okazują się bardzo udane. W sobotę gospodarze powiększyli konto medalowe o kolejne krążki. W kategorii +67 kg w taekwondo zwyciężyła Althea Laurin.

W rywalizacji kobiet w kategorii powyżej 67 kilogramów po upragniony złoty medal sięgnęła Francuzka Althea Laurin, która przed trzema laty znalazła się na najniższym stopniu podium. Tym razem przedstawicielka gospodarzy nie dała szans Svetlanie Osipowej z Uzbekistanu, mistrzyni świata w kategorii +73 kg z 2022 roku.

W rywalizacji panów po tytuł sięgnął natomiast Irańczyk Arian Salimi, który okazał się nieznacznie lepszy od reprezentanta Wielkiej Brytanii Cadena Cunninghama. Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata z Baku w kategorii +83 kg zwyciężył w finale 2:1.

Pozostałe miejsca na podium zajęli: Kubańczyk Rafael Alba i Meksykanin Carlos Sansores w kategorii +80 kg mężczyzn oraz Koreanka Dabin Lee i Turczynka Nafiya Kus Aydin w zmaganiach kobiet kategoria +67kg.