Jest zwycięstwo w tenisie stołowym. Polka powalczy o ćwierćfinał

Natalia Bajor wkroczyła do akcji w Igrzyskach Europejskich 2023. Polska tenisistka stołowa rozprawiła się z reprezentantką Luksemburga Sarą de Nutte.

Natalia Bajor Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Natalia Bajor
Piątek dla polskich tenisistów stołowych był fatalny. W Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce nasi reprezentanci doznali czterech porażek. Na wygraną trzeba było poczekać do soboty. Tego dnia wystąpiła Natalia Bajor i pokonała 4:2 Sarę de Nutte z Luksemburga.

Pierwsze dwa sety padły łupem Bajor, a dwa kolejne powędrowały na konto de Nutte. Po emocjonującej trzeciej partii, w czwartej zdecydowanie lepsza była reprezentantka Luksemburga. To nie wybiło z rytmu Polki, która wygrała piąty i szósty set.

Spotkanie trwało 54 minuty. Bajor zdobyła w sumie o pięć punktów więcej (59-54). W niedzielę Polka powalczy o awans do ćwierćfinału. Jej rywalką będzie Austriaczka Sofia Polcanova.

Bajor w 2019 roku zdobyła w rywalizacji drużynowej brązowy medal igrzysk europejskich w Mińsku. W 2021 w Tokio w drużynie zajęła dziewiąte miejsce w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Wynik:

Natalia Bajor (Polska) - Sarah de Nutte (Luksemburg) 4:2 (11:9, 11:7, 12:14, 3:11, 11:7, 11:7)