Co za mecz Natalii Bajor! Polka sprawiła dużą niespodziankę

Natalia Bajor rozegrała kapitalny mecz w Igrzyskach Europejskich 2023. Polska tenisistka stołowa wyeliminowała Sofię Polcanovą, mistrzynię Europy.

Natalia Bajor Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Natalia Bajor
Polscy tenisiści stołowi bardzo szybko zakończyli udział w Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie i Małopolsce. Wyjątkiem jest Natalia Bajor, która radzi sobie znakomicie. W sobotę zwyciężyła 4:2 Sarę de Nutte z Luksemburga. W niedzielę pokonała 4:1 Sofię Polcanovą, aktualną mistrzynię Europy.

Pierwszy set padł łupem faworyzowanej Polcanovej. Bajor zdobyła w nim tylko cztery punkty. Dwie kolejne partie były pokazem siły Polki, która straciła w nich tylko siedem punktów.

W czwartym secie było więcej walki. Końcówkę lepiej wytrzymała Polka i wygrała ją 11-8. W piątej partii zwrotów akcji nie brakowało. Bajor przy 10-7 wypracowała sobie trzy piłki meczowe, ale Polcanova wyrównała na 10-10. Nasza reprezentantka utrzymała nerwy na wodzy. Zdobyła dwa punkty i mogła cieszyć się ze wspaniałej wygranej.

W całym meczu Polka zdobyła o 13 punktów więcej (49-36). Było to drugie spotkanie tych zawodniczek w Igrzyskach Europejskich. Cztery lata temu w Mińsku trafiły na siebie w rywalizacji drużynowej. Również lepsza była Bajor, która wygrała wtedy 3:1.

Polcanova była rozstawiona z numerem drugim. Austriaczka pochodząca z Mołdawii jest aktualnie notowana na 13. miejscu w rankingu światowym. W 2022 roku w Monachium zdobyła dwa złote medale mistrzostw Europy, w singlu i deblu.

W ten sposób Bajor awansowała do ćwierćfinału. W poniedziałek Polka zmierzy się z reprezentującą Francję Jia Nan Yuan, która znajduje się na 19. pozycji w rankingu światowym.

Wynik meczu 1/8 finału:

Natalia Bajor (Polska) - Sofia Polcanova (Austria) 4:1 (4:11, 11:4, 11:3, 11:8, 12:10)

Czy Natalia Bajor awansuje do półfinału?