Kapitalny mecz Natalii Bajor. Zmienne szczęście polskich drużyn

W środę w Igrzyskach Europejskich w Krakowie i Małopolsce rozpoczęła się rywalizacja drużynowa w tenisie stołowym. Polki z Natalią Bajor awansowały do ćwierćfinału, a Polacy odpadli po dreszczowcu.

Natalia Bajor PAP / Art Service / Na zdjęciu: Natalia Bajor
Polki pokonały 3-1 Austriaczki. Na początek w deblu Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn rozprawiły się z Anastasią Sterner i Jia Liu. Pierwszy set padł łupem przeciwniczek, a kolejne trzy zgarnęły nasze zawodniczki. Kluczowa okazała się trzecia partia, którą siostry Węgrzyn wygrały 12-10.

Później Natalia Bajor nie dała żadnych szans Sofii Polcanovej (11:4, 11:6, 11:6). Dla Polki to już drugie zwycięstwo nad mistrzynią Europy w Krakowie. W rywalizacji indywidualnej wygrała 4-1 w walce o ćwierćfinału.

Jedyny punkt dla Austriaczek zdobyła Jia Liu, która wygrała 3-1 z Katarzyną Węgrzyn. W czwartym meczu miało dojść do starcia Anny Węgrzyn z Polcanovą. Austriaczka nie przystąpiła do gry z powodu zdrowotnych problemów.

Polki zameldowały się w ćwierćfinale. W czwartek o godz. 16:00 zmierzą się z Francuzkami.

Mniej szczęścia mieli panowie, którzy odpadli po dreszczowcu z Belgami. Początek był wyśmienity, bo Samuel Kulczycki i Maciej Kubik pokonali 3-0 Martina Allegro i Adriena Rassenfosse. Były to jednak miłe złego początki.

Później Polacy doznali trzech porażek, w tych dwóch po pięciosetowych bojach. Jakub Dyjas przegrał 11:8, 3:11, 11:2, 7:11, 6:11 z Cedrikiem Nuytinckiem. W trzecim meczu Kubik zdobył tylko seta w starciu z Rassenfossem.

Nieprawdopodobnych emocji dostarczyło starcia Kulczyckiego z Nuytinckiem. Były wicemistrz świata juniorów w grze pojedynczej przegrał 9:11, 11:9, 11:8, 8:11, 9:11. Polak był o krok od wyrównania stanu rywalizacji na 2-2, ale w piątym secie wypuścił z rąk prowadzenie 9:3.

Polska - Austria 3:1

Gra 1.: Anna Węgrzyn / Katarzyna Węgrzyn - Anastasia Sterner / Jia Liu 3:1 (8:11, 11:7, 12:10, 11:7)
Gra 2.: Natalia Bajor - Sofia Polcanova 3:0 (11:4, 11:6, 11:6)
Gra 3.: Katarzyna Węgrzyn - Jia Liu 1:3 (4:11, 12:10, 9:11, 5:11)
Gra 4.: Anna Węgrzyn - Sofia Polcanova 3:0 (walkower)
Gra 5.: Natalia Bajor - Anastasia Sterner nie rozgrywano

Polska - Belgia 1:3

Gra 1.: Samuel Kulczycki / Maciej Kubik - Martin Allegro / Adrien Rassenfosse 3:0 (16:14, 11:8, 11:3)
Gra 2.: Jakub Dyjas - Cedric Nuytinck 2:3 (11:8, 3:11, 11:2, 7:11, 6:11)
Gra 3.: Maciej Kubik - Adrien Rassenfosse 1:3 (9:11, 6:11, 11:7, 10:12)
Gra 4.: Samuel Kulczycki - Cedric Nuytinck 2:3 (9:11, 11:9, 11:8, 8:11, 9:11)
Gra 5.: Jakub Dyjas - Martin Allegro nie rozgrywano