Od 1991 roku zespół z Podkarpacia tylko 2-krotnie "oddał" złote medale, za każdym razem po serii 15 (!) triumfów. W 2006 roku zwyciężył GLKS Nadarzyn, a w 2022 KU AZS UE Wrocław. Jeśli historia miałaby się powtórzyć, kolejne mistrzostwo Enea Siarkopol straci w… 2038 roku.
Trener Zbigniew Nęcek postawił w krajowej lidze, tak jak w Lidze Mistrzyń, na zagraniczne pingpongistki, ale z tym zastrzeżeniem, że punktują również Polki. 45-letnia Portugalka Fu Yu ma już bilans 3-0, a pokonała m.in. naszą kadrowiczkę Ilonę Sztwiertnię 3:0.
Punktują także Rumunka Elizabeta Samara i Niemka Han Ying. Tarnobrzeskich kibiców cieszy wygrane Natalii Bajor (m.in. 3:0 z Reeth Rishą Tennison z Indii) i Kinga Stefańskiej, która wygrała z inną doświadczoną zawodniczką Magdaleną Sikorską 3:1.
ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za nagranie! Joanna Jędrzejczyk tęskni za jednym miejscem
Klubowe mistrzynie Europy w ostatnich dniach nie dały szans m.in. srebrnym i brązowym medalistkom poprzedniego sezonu, tj. Bebetto AZS UJD Częstochowa i SKTS Sochaczew. A jeszcze ważniejsze były zwycięstwa nad rywalkami z Francji i Serbii w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mistrzynie Polski walczą o trzeci tytuł z rzędu, co więcej są głównymi faworytkami.
Komplet trzech wygranych zapisał na koncie także Start Nadarzyn, ale dwa sukcesy po 3:2 (za 2 punkty) sprawią, że zgromadził 7 "oczek", a nie 9 jak liderki.
Drużyna z Mazowsza oparła skład na obecnych (Paulina Krzysiek, Anna Brzyska) i byłej (Katarzyna Grzybowska-Franc) reprezentantkach Polski. Wzmocnieniem ma być Chinka Jiaqi Meng. Z ekipa z Rzeszowa i Torunia, o minimalnych wygranych Startu przesądziły, odpowiednio, brązowa medalistka mistrzostw Europy z 2018 roku Grzybowska-Franc – 3:0 z Dominiką Wołowiec i tegoroczna mistrzyni kontynentu juniorek w deblu Brzyska – 3:0 z Mołdawianką Alexandrą Chiriacovą.
Bez przegranej są też tenisistki stołowe z Wrocławia. Kadrowiczki, bliźniaczki Anna i Katarzyna Węgrzyn prowadzą zespół do wygranych, a przy nich doświadczenie zdobywają Julia Zyna i Paula Krysińska. W klubie czekają na debiut Solomiji Bratejko, która ma pomoc w wywalczeniu awansu do finału.
Zgodnie z przypuszczeniami, od początku sezonu o strefę medalową rywalizuje 6 klubów, zaś wyraźnie od stawki odstają pingpongistki KTS Maximus Broker Toruń i Akademii Łomżyńskiej KU AZS Łomża.
Kolejne ekstraklasowe spotkania w listopadzie i grudniu.
Wyniki październikowych meczów:
Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg 0:3
Bebetto AZS UJD Częstochowa – Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża 3:0
SKTS Sochaczew – KTS Maximus Broker Toruń 3:1
Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:0
Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża – SKTS Sochaczew 0:3
KU AZS UE Wrocław – Maximus Broker Toruń 3:1
Start Nadarzyn – Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów 3:2
Enea Siarkopol Tarnobrzeg – SKTS Sochaczew 3:0
Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Bebetto AZS UJD Częstochowa 2:3
KU AZS UE Wrocław – Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża 3:0
Start Nadarzyn – Maximus Broker Toruń 3:2
Fibrain KU AZS Politechnika Rzeszów – Maximus Broker Toruń 3:0
Akademia Łomżyńska KU AZS Łomża – Start Nadarzyn 0:3
Czołówka tabeli:
1. Enea Siarkopol Tarnobrzeg 3-0 9 pkt.
2. Start Nadarzyn 3-0 7pkt.
3. KU AZS UE Wrocław 2-0 6pkt.
4. SKTS Sochaczew 2-1 6pkt.
Przeczytaj także:
Leworęczny postrach mistrzów