Siódmy złoty medal igrzysk dla Polki?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Tasos Katopodis / Na zdjęciu: Natalia Partyka
Getty Images / Tasos Katopodis / Na zdjęciu: Natalia Partyka

Natalia Partyka ma szansę na zdobycie siódmego złotego medalu igrzysk paralimpijskich. W Paryżu stanie na podium po raz drugi, bo wywalczyła awans do finałowego starcia w rywalizacji pojedynczej.

W tym artykule dowiesz się o:

O sukcesach Natalii Partyki można rozpisywać się długo. Nasza reprezentantka ma w swoim dorobku między innymi sześć złotych medali igrzysk paralimpijskich. Niewykluczone, że ten wynik uda jej się poprawić.

Polka rozpoczęła zdobywanie najcenniejszych krążków na wspomnianej imprezie w 2004 roku w Atenach. Później sukces powtórzyła w Pekinie, Londynie, Rio de Janeiro i Tokio. W środę (4 września) powalczy o złoto w Paryżu.

O awans do finału nasza paratenisistka stołowa walczyła z Shiau Wen Tian. Po dwóch pierwszych setach wszystko wskazywało na to, że lepsza okaże się Partyka, bowiem zwyciężyła 11:6 i 11:5.

Tajwanka jednak nie dała za wygraną. W trzeciej partii wygrała 11:8, natomiast w kolejnej po grze na przewagi pokonała Polkę 14:12. Tym samym doszło do decydującego seta.

W nim Partyka była w stanie się podnieść po dwóch nieudanych odsłonach meczu. Zwycięstwo 11:8 dało jej końcowy triumf w tym pojedynku. Dzięki temu ma już zapewniony srebrny medal w rywalizacji indywidualnej, co jest jej drugim krążkiem w Paryżu, bo wcześniej zdobyła brąz w deblu.