Polak powalczy o drugie złoto w Paryżu

Getty Images / Alex Slitz / Na zdjęciu: Patryk Chojnowski

Patryk Chojnowski bardzo dobrze spisał się w półfinale turnieju paratenisistów stołowych na igrzyskach paralimpijskich Paryż 2024. Polak pokonał zawodnika gospodarzy i powalczy o swój drugi złoty medal w stolicy Francji.

W tym artykule dowiesz się o:

Polska reprezentacja w paratenisie stołowym na igrzyskach paralimpijskich Paryż 2024 prezentuje się bardzo dobrze. Nasi reprezentacji dokładają sporo medali do zdobyczy naszego kraju.

Patryk Chojnowski w niedzielę wywalczył złoto w deblu z Piotrem Grudniem. We wtorek stanął do walki o finał w singlu w kategorii MS10. Jego rywalem był Francuz Mateo Boheas.

Polak w pierwszym secie stoczył zacięty bój, ale wygrał 11:8. W kolejnej partii Patryk Chojnowski był już zdecydowanie bardziej skuteczny i pokonał rywala 11:4. Była szansa, aby ten mecz zakończyć wynikiem 3:0. Jednak po dobrym początku Chojnowskiego, to rywal zaczął grać lepiej.

Francuz wygrał trzeciego seta i przedłużył swoje nadzieje na paralimpijski finał. Patryk Chojnowski chciał jednak zakończyć ten pojedynek w kolejnej partii. Polak od stanu 5:5 zaczął seryjnie punktować rywala i wyszedł na prowadzenie 9:5. Tej przewagi Boheas nie był już w stanie odrobić i nasz reprezentant zwyciężył 11:9 i 3:1 w całym meczu.

Tym samym Patryk Chojnowski wygrał półfinał singla i powalczy o swój drugi medal w Paryżu. Finał tej konkurencji zaplanowany jest na środę, 4 września o godzinie 21:00. Rywalem naszego reprezentanta będzie Chińczyk Hao Lian.

Półfinał singla mężczyzn MS10:

Patryk Chojnowski (POLSKA) - Mateo Boheas (Francja) 3:1 (11:8, 11:4, 9:11, 11:9)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty