Podsumowanie 17 i 18 kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego.

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po trzech tygodniach przerwy nastąpił bardzo intensywny okres we Wschodzący Białystok Superlidze. W przeciągu pięciu dni rozegrano dwie serie gier. Nie zabrakło zaskakujących rozstrzygnięć i potknięć faworytów.

W hicie 17. kolejki zmierzyły się 3S Polonia Bytom i PKS Kolping Frac Jarosław. Goście stawali przed szansą zapewnienia sobie bezpiecznej przewagi nad zajmującym czwartą pozycję rywalem z Bytomia oraz piątą w tabeli Bogorią. Dla gospodarzy porażka mogła oznaczać utratę swojej pozycji na rzecz zespołu z Grodziska Mazowieckiego. Po bardzo interesującym spotkaniu i rozegraniu pięciu pojedynków zwyciężyli 3:2 goście z Jarosławia, mimo że Bytomianie prowadzili już 2:1.

Wynik spotkania w Bytomiu dawał szansę odrobienia strat wicemistrzowi kraju z Grodziska Mazowieckiego, który swoje wyjazdowe spotkanie z Morlinami rozgrywał dzień później. Zakończyło się jednak sensacją, gdyż w Ostródzie triumfowali gospodarze, a swoją pierwszą porażkę w tym sezonie zanotował lider Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki - Sang Eun Oh. W kolejnym spotkaniu ZKS Palmiarnia Zielona Góra pokonała 3:2 AZS Politechnikę Rzeszów. Nieobecnego w składzie gospodarzy Taku Takakiwę zastąpił siedemnastoletni Grzegorz Felkel. Porażki w 17. kolejce Wschodzący Białystok Superligi poniosły drużyny beniaminków. Strzelec Frysztak przegrał w Działdowie z Dekorglassem 3:0. W takim samym stosunku Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz poradziła sobie z Odrą Głoska Miękinia. Lider tabeli, ze względu na rozgrywany 11 marca półfinał Ligi Mistrzów, rozegra swoje spotkanie z Energą-Manekin Toruń w innym terminie.

W 18. kolejce Wschodzący Białystok Superligi najciekawiej zapowiadały się spotkania w Grodzisku Mazowieckim oraz Jarosławiu. Na podkarpacie przyjechał wicelider z Działdowa, natomiast w Grodzisku Mazowieckim rywalem gospodarzy była czwarta 3S Polonia Bytom. W spotkaniu podopiecznych Kamila Dziukiewicza, tak jak w poprzedniej kolejce, nie zabrakło emocji i ponownie oglądaliśmy pięć pojedynków. Spotkanie stało na wysokim poziomie i obfitowało w liczne zwroty akcji. Finalnie jednak górą byli goście, którzy wygrali 3:2 i wyjechali z Jarosławia z dwoma punktami. Spotkanie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z 3S Polonią Bytom było kluczowe dla gospodarzy w perspektywie rywalizacji o miejsce w pierwszej czwórce, która gwarantuje grę w fazie play-off. Porażka w tym meczu oznaczałaby powiększenie trzypunktowej straty do bytomian i mając na uwadze kolejne spotkania z czołówką tabeli, znacznie zmniejszyłaby szansę na udział w walce o mistrzostwo. Zaskakujący początek i druga porażka w sezonie Oha zapowiadały kolejne ciężkie chwile dla kibiców Dartomu Bogorii. Jednak, ku uciesze obecnych w hali fanów, pozostałe pojedynki wygrywali już tylko gospodarze. Swoich rywali kolejno pokonali Kosowski, Górak i Oh, co zapewniło Bogorii trzy punkty. Taka zdobycz pozwoliła zrównać się z Polonią w tabeli i dzięki lepszym rezultatom w bezpośrednich starciach zająć miejsce w pierwszej czwórce.

W pozostałych spotkaniach warto odnotować pewny powrót ASTS Olimpii-Unii Grudziądz do rozgrywek Wschodzący Białystok Superligi. Półfinaliści Ligi Mistrzów pokonali na własnym terenie 3:0 Condohotels Morliny Ostróda. W barwach Palmiarni kolejny występ w Superlidze zaliczył młodzieżowiec Grzegorz Felkel, a zespół z Zielonej Góry triumfował we Frysztaku 3:1. Beniaminek z Miękini również 3:1 uległ na własnym terenie torunianom, a w Rzeszowie zobaczyliśmy spotkanie zakończone zwycięstwem gospodarzy z Zooleszczem 3:2. W obu swoich pojedynkach porażki poniósł Andrew Baggaley, który w 17. kolejce powrócił do składu bydgoszczan po mistrzostwach świata w ping ponga.

Dwie ostatnie kolejki Wschodzący Białystok Superligi dostarczyły widowiskowych spotkań i sprawiły, że walka o czwarte miejsce, premiowane awansem do barażów, będzie jeszcze ciekawsza. Na tę chwilę, dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, czwarta jest Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki przed 3S Polonią Bytom. Oba zespoły zgromadziły 34 punkty. Liderem z 43 punktami, mimo zaległego spotkania z Energą-Manekin, pozostaje ASTS Olimpia-Unia Grudziądz. Z takim samym bilansem drugi jest Dekorglass, a trzy punkty do liderującej dwójki traci Kolping Frac.

Wyniki 17. kolejki: 3S Polonia Bytom – PKS Kolping Frac Jarosław 2:3 KS Dekorglass Działdowo – GMKS Strzelec Frysztak 3:0 Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia 3:0 ZKS Palmiarnia Zielona Góra – AZS Politechnika Rzeszów 3:2 Morliny Ostróda – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 3:1

Wyniki 18. kolejki: LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia – KST Energa-Manekin Toruń 1:3 ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Morliny Ostróda 3:0 Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 3S Polonia Bytom 3:1 PKS Kolping Frac Jarosław – KS Dekorglass Działdowo 2:3 AZS Politechnika Rzeszów – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2 GMKS Strzelec Frysztak – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 1:3

Polska Superliga Tenisa Stołowego sp. z o.o. jest spółką założoną 15 września 2009 roku w wyniku umowy pomiędzy klubami tenisa stołowego mężczyzn uczestniczącymi w rozgrywkach najwyższego szczebla - ekstraklasy, które były inicjatorem powołania spółki oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Źródło artykułu: