Zapowiedź 19. kolejki Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego.

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Po miesięcznej przerwie w rozgrywkach powracają zmagania we Wschodzący Białystok Superlidze. W 19. serii gier odbędą się dwa spotkania mające duże znaczenie dla układu czołówki tabeli.

Rozpoczęcie 19. kolejki Wschodzący Białystok Superliga zaplanowano na 18 kwietnia i to właśnie tego dnia odbędzie się jeden z hitów tej serii spotkań. W Bytomiu 3S Polonia podejmie półfinalistę Ligi Mistrzów z Grudziądza.

Gospodarze chcąc znaleźć się w pierwszej czwórce na zakończenie sezonu zasadniczego muszą to spotkanie wygrać. Porażka w ubiegłej kolejce z bezpośrednim rywalem w walce o 4. miejsce nie pozostawia marginesu błędu. Rywalem będzie jednak obecny lider i mistrz kraju, więc na podopiecznych Michała Napierały czeka bardzo trudne zadanie. Olimpia-Unia Grudziądz po odpadnięciu z Ligi Mistrzów może teraz skupić wszystkie siły na rozgrywkach Wschodzący Białystok Superligi. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego zespół Piotra Szafranka jest liderem rozgrywek, jednak drugi Dekorglass zgromadził taką samą ilość punktów, a trzeci Kolping Frac Jarosław traci tylko trzy oczka. Możemy się więc spodziewać pełnego zaangażowania obu drużyn i pojedynku na najwyższym poziomie.

Drugie spotkanie, które będzie bardzo znaczące dla układu sił w czołówce tabeli, odbędzie się w Działdowie, gdzie wicelider zmierzy się z wicemistrzem Polski – Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Dekorglass potwierdza w tym sezonie rosnące z roku na rok ambicje, czego dowodem jest drugie miejsce w tabeli. Dartom Bogoria spisuje się w obecnych rozgrywkach poniżej oczekiwań, ale ostatnie zwycięstwo z Polonią Bytom pozwoliło na awans na 4. miejsce i powrót do rywalizacji o końcowy triumf. Do zakończenia rozgrywek zostały jednak jeszcze cztery kolejki, a będąca na 5. miejscu Polonia Bytom ma tyle samo punktów co zespól z Grodziska Mazowieckiego i tylko przez gorszy bilans bezpośrednich spotkań znajduje się za Dartom Bogorią.

Relacje livescore ze wszystkich spotkań 19. kolejki będą dostępne na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

Terminarz 19. kolejki Wschodzący Białystok Superligi: 3S Polonia Bytom – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - 18.04.2016, 18:00 Condohotels Morliny Ostróda – LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia - 18.04.2016, 18:00 KST Energa – Manekin Toruń – AZS Politechnika Rzeszów - 19.04.2016, 18:00 Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – ZKS Palmiarnia Zielona Góra - 19.04.2016, 18:00 PKS Kolping Frac Jarosław – GMKS Strzelec Frysztak - 26.04.2016, 18:00 KS Dekorglass Działdowo – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - 01.05.2016, 16:00

Źródło artykułu: