Kto zagra 04. czerwca w finale Superligi, w Centrum Sportu w Lesznowoli?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Już 20. i 21. Maja zostaną rozegrane spotkania rewanżowe w półfinałach Wschodzący Białystok Superligi. Zarówno Olimpia-Unia Grudziądz, jak i Dekorglass Działdowo, przystąpią do nich z zaliczką z pierwszych spotkań.

Pierwszy półfinalista zostanie wyłoniony z pary KS Dekorglass DziałdowoPKS Kolping Frac Jarosław. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek. Pomimo porażki w pierwszym starciu, zawodnicy z Podkarpacia nie mają zamiaru składać broni. Będący liderem drużyny Wang Zeng Yi zapowiada walkę do samego końca i nie wyklucza zwycięstwa 3:0, które zapewniłoby awans do upragnionego finału. Jednak, aby liczyć na grę 4 czerwca w hali Centrum Sportu w Lesznowoli, podopieczni trenera Dziukiewicza będą musieli zatrzymać zdobywcę dwóch punktów dla Dekorglassu w pierwszym spotkaniu – Tang Penga. Czy są w stanie tego dokonać? Okaże się już w najbliższy piątek.

Drugi uczestnik finału zostanie wyłoniony dzień później. W sobotę w Grudziądzu naprzeciw siebie staną zespoły ASTS Olimpii-Unii Grudziądz oraz 3S Polonii Bytom. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Napierały udowodnili, że są w stanie nawiązać walkę z rozgrywającym świetny sezon zespołem mistrza Polski. Doskonale radzący sobie w obecnych rozgrywkach Tomasz Koneczny pokonał lidera grudziądzan, Kaii Yoshidę oraz nieznacznie przegrał 2:3 z Wang Yan, co skutkowało końcem spotkania i oznaczało porażkę bytomian 1:3. Te pojedynki były jednak dowodem na to, że lider Polonii jest w stanie zdobyć dwa punkty w spotkaniu z Olimpią-Unią. Czy Paweł Chmiel i Niagol Stoyanov będą w stanie wesprzeć Konecnego w walce o wyeliminowanie obrońcy tytułu? Odpowiedź na to pytanie wszyscy fani Wschodzący Białystok Superligi poznają w sobotę.

Zaliczka gospodarzy zbliżających się pojedynków jest znacząca, ale rywale pokazali w poprzednich spotkaniach, że są w stanie zagrozić przeciwnikom i nie należy jeszcze skreślać ich udziału w finałowym starciu, które zostanie rozegrane w Centrum Sportu w Lesznowoli (ul. Kwiatowa 28, Mysiadło). Relacje livescore z obu spotkań będą dostępne na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live. Ponadto zapraszamy na transmisję spotkania Olimpii-Unii z Polonią, które będzie można obejrzeć na żywo w SportKlubie oraz w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live. Pojedynek Kolpinga z Działdowem transmitowany będzie online.

Terminarz spotkań rewanżowych półfinałów Wschodzący Białystok Superligi: KS Dekorglass Działdowo – PKS Kolping Frac Jarosław – 20.05.2016, 18:00 – transmisja online ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – 3S Polonia Bytom – 21.05.2016, 18:00 – transmisja SportKlub

Źródło artykułu: