Li Qian i Daniel Górak mistrzami Polski w tenisie stołowym

Daniel Górak z Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki został w Częstochowie po raz piąty mistrzem Polski seniorów w grze pojedynczej tenisa stołowego. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Li Qian.

Rafał Smoliński
PAP / Waldemar Deska

W finale częstochowskich zmagań Daniel Górak pokonał rewelacyjnie spisującego się pod Jasną Górą Marka Badowskiego z Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz 4:3. W ostatnim secie gracz Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki prowadził już 7:0, jednak ambitnie grający niespełna 20-letni Badowski zdołał doprowadzić do wyrównanej końcówki.

Oprócz Góraka i Badowskiego na podium turnieju gry pojedynczej stanęli jeszcze Wang Zeng Yi (Dojlidy Białystok) i Jakub Dyjas (Energa-Manekin Toruń). Pierwszy w starciu półfinałowym uległ Górakowi, a rozstawiony z "jedynką" w Częstochowie Dyjas przegrał z Badowskim.

Z 85. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w Częstochowie Górak wyjedzie z dwoma złotymi medalami. Oprócz triumfu w singlu reprezentant Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki stanął także na najwyższym stopniu podium w grze podwójnej wspólnie z Dyjasem.

W turnieju pań najlepsza była Li Qian, która pokonała w finale Katarzynę Grzybowską 4:3. Brązowe medale trafiły do Natalii Partyki i Roksany Załomskiej. W grze podwójnej kobiet triumfowały Grzybowska i Partyka, natomiast w mikście zwyciężyli Patryk Zatówka i Julia Ślązak.

Wyniki finałów:

gra pojedyncza kobiet:

Li Qian - Katarzyna Grzybowska-Franc 4:3 (8, 5, 8, -2, -7, -7, 5)

brązowe medale: Natalia Partyka, Roksana Załomska

gra pojedyncza mężczyzn:

Daniel Górak - Marek Badowski 4:3 (6, 6, -9, -7, 8, -5, 9)

brązowe medale: Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas

gra podwójna kobiet:

Katarzyna Grzybowska-Franc/Natalia Partyka - Roksana Załomska/Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (3, 8, 2)

brązowe medale: Klaudia Kusińska/Paulina Krzysiek, Natalia Bajor/Sandra Wabik