Polskie tenisistki stołowe na trzecim stopniu podium Igrzysk Europejskich

Reprezentantki Polski zdobyły brązowe medale w turnieju drużynowym tenisistek stołowych podczas Igrzysk Europejskich 2019 w Mińsku.

Piotr Ziemka
Li Qian PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Li Qian
Natalia Partyka, Natalia Bajor i Li Qian w pojedynku o brązowy medal okazały się lepsze od Węgierek. Na początek, w deblu Bajor i Partyka przegrały 2:3 z duetem Szandra Pergel i Dora Madarasz. Do remisu 1:1 doprowadziła Li Qian. Złota medalistka mistrzostw Europy 2018 wygrała 3:1 z Georginą Potą.

Następnie Partyka po pięciu setach rywalizacji triumfowała w ostatniej odsłonie 11:8 z Madarasz. Z kolei Bajor przegrała z Potą i zwyciężczynie meczu wyłoniło piąte starcie Li Qian - Pergel. Urodzona w Chinach reprezentantka Polski ponownie odniosła sukces. W trzecim secie triumfowała 11:1, a w czwartym, ostatnim - 11:9.

Dorota Borowska zdobyła brąz

W 1/8 finału polskie pingpongistki wygrały 3:0 z Rosjankami, a w 1/4 - 3:1 z Austriaczkami. W piątkowym półfinale podopieczne Zbigniewa Nęcka zostały pokonane przez Niemki 2:3.

W singlu Li Qian odpadła w 1/8 finału. Złoty medal zdobyła reprezentantka Portugalii Fu Yu. Wśród mężczyzn zwyciężył Timo Boll, który w 1/16 finału wyeliminował Jakuba Dyjasa.

W ostatnim spotkaniu turnieju drużynowego Niemki wygrały 3:0 z Rumunkami.