Wieczorne zwycięstwo Novaka Djokovicia. Serb zrealizował plan minimum

W piątkowy wieczór w Rzymie Novak Djoković w dwóch setach pokonał Felixa Augera-Aliassime'a. Tym samym Serb awansował do półfinału turnieju ATP Masters 1000 w stolicy Włoch i zrealizował plan minimum na ten tydzień.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Na zdjęciu: Novak Djoković
Po dwóch występach w sesji dziennej trzeci mecz Novaka Djokovicia w turnieju ATP w Rzymie został wyznaczony wieczorem. Zmiana pory rozgrywania spotkania nie wpłynęła negatywnie na Serba, który w piątek pokonał 7:5, 7:6(1) Felixa Augera-Aliassime'a i wywalczył awans do 1/2 finału.

Djoković rozkręcał się powoli, jakby sprawdzając, na co stać młodszego i agresywnie nastawionego rywala. Po pewnym czasie Serb przyspieszył i wyszedł na prowadzenie 5:3. Tę przewagę stracił, ale w 12. gemie ponownie uzyskał przełamanie i zakończył pierwszego seta.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Djoković prowadził już 5:2 i miał meczbola, lecz pozwolił Augerowi-Aliassime'owi doprowadzić do remisu. W decydującym tie breaku belgradczyk jednak zdecydowanie był lepszy i oddał Kanadyjczykowi zaledwie jeden punkt.

Mecz trwał godzinę i 57 minut. W tym czasie Djoković zaserwował cztery asy, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z ośmiu break pointów, posłał 21 zagrań kończących i popełnił 17 niewymuszonych błędów. Z kolei Augerowi-Aliassime'owi zapisano 11 asów, 27 uderzeń wygrywających oraz 23 pomyłki własne.

Tym samym Djoković zrealizował plan minimum na ten tydzień - dochodząc do półfinału w Rzymie, zapewnił sobie, że do startującego 22 maja wielkoszlemowego Rolanda Garrosa przystąpi jako lider światowego rankingu.

O finał Internazionali BNL d'Italia, w sobotę nie przed godz. 19:30, najwyżej rozstawiony Djoković zmierzy się z oznaczonym numerem piątym Casperem Ruudem. Z Norwegiem rywalizował dotychczas dwukrotnie i nie stracił seta.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)