Udany start Daniela Michalskiego w Tunezji. Wynik jednego z setów robi wrażenie

Daniel Michalski rozpoczął w poniedziałek rywalizację w challengerze w Tunisie. Polak w dwóch setach rozprawił się z Serbem Pedją Krstinem. 22-latek problemów z rywalem nie miał szczególnie w drugiej partii, którą wygrał do zera.

Jakub Fordon
Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Po dobrym początku roku Daniel Michalski awansował do trzeciej setki rankingu ATP. Często widujemy Polaka w challengerach, gdzie stać go na przyzwoite rezultaty. W tym sezonie udało mu się dojść do finału w Zadarze.

Po niezbyt udanych występach w Czechach Polak zdecydował się wziąć udział w turnieju rozgrywanym w stolicy Tunezji. Rywalizację w nim rozpoczął od pierwszej rundy, w której pokonał Serba Pedję Krstina. Spotkanie potrwało nieco ponad godzinę, a Michalski zwyciężył 6:4, 6:0.

22-latek na start wypracował sobie trzy break pointy i zdołał wykorzystać ostatniego. Rywal miał szansę na odłamanie podczas drugiego gema serwisowego Polaka, ale ten zdołał się wybronić. Ostatecznie Michalski utrzymał przewagę jednego podania do samego końca.

Zdecydowanie jednostronna była druga partia meczu. W niej Polak wygrywał gem za gemem, a jego rywal nie był w stanie utrzymać swojego podania. Ostatecznie Michalski zmiażdżył swojego przeciwnika wygrywając do zera.

Dzięki zwycięstwu nad Serbem 22-latek awansował do drugiej rundy turnieju w Tunisie. O ćwierćfinał zagra z Francuzem Calvinem Hemerym lub z Niemcem Nicolą Kuhnem. Pojedynek obu tenisistów zaplanowano na wtorek.

Paula Kania-Choduń odbiła sobie porażkę w singlu
Set do zera, potem walka. Czeski talent za mocny dla Polki w eliminacjach do Rolanda Garrosa

Czy Daniel Michalski awansuje do ćwierćfinału?