Roland Garros. Kibice muszą uzbroić się w cierpliwość. Jest godzina meczu Huberta Hurkacza

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

We wtorek Hubert Hurkacz przystąpi do meczu I rundy Rolanda Garrosa. Jego rywalem będzie Włoch Giulio Zeppieri. Wiadomo już, kiedy zawodnicy pojawią się na koncie.

Hubert Hurkacz spróbuje poprawić swój ubiegłoroczny wynik z Paryża. Wtedy pożegnał się z Rolandem Garrosem już w pierwszej rundzie. Po pięciosetowym pojedynku przegrał z Boticem van de Zandschulpem.

Do tej pory na paryskich kortach wygrał tylko raz - w 2018 roku pokonał Tennysa Sandgrena.

Jego najbliższym rywalem będzie zajmujący 216. miejsce w rankingu ATP Giulio Zeppieri. Włoch rozegrał już w Paryżu trzy mecze w ramach kwalifikacji.

ZOBACZ WIDEO: Ponad 2 mln wyświetleń. Cały świat pod wrażeniem "Lewego"

Pokonał Andreasa Seppiego, Mariusa Copila oraz Seana Cuenina. Z Hubertem Hurkaczem zmierzy się po raz pierwszy w swojej karierze.

Hubert Hurkacz i Giulio Zeppieri zagrają na korcie nr 6. Ich mecz będzie czwartym w kolejce. Oznacza to, że wyjdą na kort nie wcześniej niż o godz. 16:00.

Kort 6, plan gier na wtorek (24.05):

Danielle Collins (USA, 9) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria)* Adrian Mannarino (Francja) - Federico Delbonis (Argentyna) Claire Liu (USA) - Tamara Zidansek (Słowenia, 24) Giulio Zeppieri (Włochy) - Hubert Hurkacz (Polska, 12)

* Start o godz. 11:00

Czytaj także:Zmiana widoczna gołym okiem u Igi Świątek. "Widać progres"Tylko zobacz, kto dopingował Igę Świątek. Zdjęcie niesie się po sieci

Źródło artykułu: