Stefanos Tsitsipas był w opałach. Odpadło trzech rozstawionych

Rozstawiony z numerem czwartym Stefanos Tsitsipas potrzebował pięciu setów na wygranie pierwszego meczu w Roland Garros 2022. Poza turniejem są już Tommy Paul, Alex De Minaur i Pablo Carreno.

Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
We wtorek między innymi dokończono mecze, które w poniedziałek wieczorem zostały przerwane z powodu deszczu. W jednym z nich Richard Gasquet wygrał w trzech setach z Lloydem Harrisem. Jeden z ulubieńców paryskiej publiczności potwierdził dobrą formę, którą pokazał w poprzednim turnieju w Genewie. Z kolei reprezentant RPA przegrał piąty mecz z rzędu.

Spośród graczy rozstawionych awansowali Stefanos Tsitsipas (4), Andriej Rublow (7), Casper Ruud (8), Jannik Sinner (11), Frances Tiafoe (24) Sebastian Korda (27) i Lorenzo Sonego (32).

Tsitsipas był w swoim meczu w opałach. Grek okazał się gorszy niż Lorenzo Musetti w pierwszym i w drugim secie. Włoch radził sobie z atutami faworyta i znalazł się o krok od sprawienia niespodzianki. Tsitsipas nie zamierzał tego tak pozostawić i stopniowo przejmował inicjatywę. Tuż przed godziną 1 w nocy rozstrzygnął piątego seta.

Trzech rozstawionych tenisistów pożegnało się z turniejem singlistów. Tommy Paul (30) rozpoczął dobrze mecz z Cristianem Garinem, ale pierwsza, wygrana partia okazała się ostatnią, pozytywną w Paryżu. Chilijczyk znalazł sposób na Amerykanina i zwyciężył w trzech pozostałych setach. Tie-break zdecydował z kolei o pożegnaniu Alexa De Minaura (19) z Rolandem Garrosem. Jego pogromcą został Hugo Gaston z Francji. W najpóźniej zakończonym meczu dnia Pablo Carreno (16) przegrał w pięciu setach z Gillesem Simonem.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
wtorek, 24 maja

I runda gry pojedynczej:

Alex Molcan (Słowacja) - Federico Coria (Argentyna) 6:3, 6:4, 3:6, 6:3
Sebastian Korda (USA, 27) - John Millman (Australia) 6:1, 7:5, 7:6(6)
Richard Gasquet (Francja) - Lloyd Harris (RPA) 6:1, 6:3, 6:4
Emil Ruusuvuori (Finlandia) - Ugo Humbert (Francja) 6:2, 2:6, 6:7(4), 6:4, 6:2
Joao Sousa (Portugalia) - Chun-Hsin Tseng (Tajwan, Q) 6:7(5), 6:1, 4:6, 6:1, 6:4
Lorenzo Sonego (Włochy, 32) - Peter Gojowczyk (Niemcy) 6:2, 6:2, 6:1
Frances Tiafoe (USA, 24) - Benjamin Bonzi (Francja) 7:5, 7:5, 7:6(5)
David Goffin (Belgia) - Jiri Lehecka (Czechy) 6:4, 4:6, 6:4, 6:4
Henri Laaksonen (Szwajcaria) - Pedro Martinez (Hiszpania) 2:6, 6:4, 6:4, 7:6(1)
Hugo Gaston (Francja) - Alex de Minaur (Australia, 19) 4:6, 6:2, 6:3, 0:6, 7:6(4)
Zdenek Kolar (Czechy, Q) - Lucas Pouille (Francja, WC) 6:3, 4:6, 7:5, 6:4
Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Lorenzo Musetti (Włochy) 5:7, 4:6, 6:2, 6:3, 6:2
Andriej Rublow (7) - Soonwoo Kwon (Korea Południowa) 6:7(5), 6:3, 6:2, 6:4
Federico Delbonis (Argentyna) - Adrian Mannarino (Francja) 6:1, 7:6(1), 6:2
Ilja Iwaszka - Benoit Paire (Francja) 6:3, 7:5, 1:6, 7:5
Cristian Garin (Chile) - Tommy Paul (USA, 30) 5:7, 6:1, 6:2, 6:3
Roberto Carballes (Hiszpania) - Oscar Otte (Niemcy) 7:6(5), 6:1, 3:6, 2:6, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Bjorn Fratangelo (USA, Q) 6:3, 6:2, 6:3
Gilles Simon (Francja, WC) - Pablo Carreno (Hiszpania, 16) 6:4, 6:4, 4:6, 1:6, 6:4
Steve Johnson (USA) - Jiri Vesely (Czechy) 6:7(4), 7:6(4), 6:3, 6:2
Aleksander Bublik (Kazachstan) - Arthur Rinderknech (Francja) 6:2, 6:4, 6:4