Nocna droga przez mękę Aryny Sabalenki. Meksykanka z wygraną w debiucie

Aryna Sabalenka przeżywała katusze we wtorkowym meczu w Rolandzie Garrosie 2022. Duże problemy sprawiła jej francuska tenisistka Chloe Paquet. Meksykanka Fernanda Contreras Gomez cieszyła się z wygranej w wielkoszlemowym debiucie.

Aryna Sabalenka PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
We wtorek Aryna Sabalenka (WTA 7) długo musiała czekać, aby wyjść na kort. Jej pierwszy mecz w Rolandzie Garrosie 2022 rozpoczął się przed godz. 21:00. Miała spore problemy z Chloe Paquet (WTA 101). Tenisistka z Mińska wróciła z 2:6, 0:2 i zwyciężyła Francuzkę 2:6, 6:3, 6:4. W trzecim secie Sabalenka również przegrywała 0:2, ale zdobyła sześć z ośmiu kolejnych gemów.

W trwającym godzinę i 59 minut meczu obie tenisistki miały po sześć break pointów i uzyskały po cztery przełamania. Sabalenka posłała 42 kończące uderzenia przy 50 niewymuszonych błędach. Paquet zanotowano 12 piłek wygranych bezpośrednio i 16 pomyłek. Było to ich pierwsze starcie.

Kolejną rywalką Sabalenki będzie Madison Brengle (WTA 57), która pokonała 6:1, 6:2 Mihaelę Buzarnescu (WTA 120). W ciągu 74 minut Amerykanka wykorzystała sześć z 15 break pointów. Naliczono jej trzy kończące uderzenia i 13 niewymuszonych błędów. Rumunka miała 18 piłek wygranych bezpośrednio i 39 pomyłek.

Daria Kasatkina (WTA 20) w 54 minuty rozbiła 6:2, 6:0 Rebeccę Sramkovą (WTA 176). Ćwierćfinalistka paryskiej imprezy z 2018 roku zdobyła 26 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła jeden break point i zamieniła na przełamanie pięć z sześciu szans. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 12 kończących uderzeń przy 14 niewymuszonych błędach. Na koncie Sramkovej zapisano 11 piłek wygranych bezpośrednio i 28 pomyłek.

W II rundzie Kasatkina zmierzy się z Fernandą Contreras Gomez (WTA 225), która wygrała 7:6(8), 6:3 z Panną Udvardy (WTA 90). Meksykanka obroniła dwie piłki setowe w tie breaku pierwszego seta. W drugiej partii spotkanie zakończyła za piątą piłką meczową.

W ciągu godziny i 49 minut Contreras posłała sześć asów. Oddała podanie trzy razy, a sama spożytkowała cztery z ośmiu break pointów. Dla 24-letniej Meksykanki jest to wielkoszlemowy debiut. W kwalifikacjach rozegrała trzy trzysetowe mecze.