Co za kasa! Już teraz w Paryżu Hubert Hurkacz zarobił fortunę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz pokonał Marco Cecchinato 6:1, 6:4, 6:2 i awansował do III rundy Rolanda Garrosa. To historyczny wynik Polaka w tym wielkoszlemowym turnieju. Już teraz Hurkacz zarobił fortunę, a to może nie być koniec.

W tym artykule dowiesz się o:

Faworytem tego spotkania był Polak. Obaj panowie wcześniej grali ze sobą raz i lepszy był Hubert Hurkacz. Jednak Marco Cecchinato nie jest anonimowym tenisistą. W 2018 roku na paryskich kortach awansował do półfinału, co jest jego najlepszym osiągnięciem w Wielkim Szlemie.

Hurkacz zgodnie z planem awansował do trzeciej rundy. Dominował w pierwszej i trzeciej partii. Rywal napsuł mu krwi w drugiej odsłonie, ale i tę Polak rozstrzygnął na swoją korzyść. Tym samym ustanowił swój historyczny wynik w Rolandzie Garrosie.

Awans do III rundy oznacza także sporą finansową premię. Organizatorzy przewidzieli za to blisko 126 tysięcy euro. W przeliczeniu daje to około 578 tysięcy złotych.

ZOBACZ WIDEO Pudzianowski zmierzy się z kolejną legendą KSW?! "Nie boi się"

Kolejnym rywalem Polaka będzie David Goffin. Hurkacz ma z nim rachunki do wyrównania za niedawną porażkę w I rundzie turnieju w Rzymie. Za awans do IV rundy przewidziano 220 tys. euro, czyli ponad milion złotych.

Kolejne fazy Rolanda Garrosa to jeszcze większe zarobki. Ćwierćfinał wyceniono na 380 tys. euro (1 748 000 zł), półfinał na 600 tys. euro (ok. 2,8 mln zł), finał na 1,1 mln euro (ponad 5 mln zł), a triumfator dostanie 2,2 mln euro, czyli ponad 10 milionów złotych.

Lista płac Rolanda Garrosa (kwoty w euro): I runda - 62 tys. II runda - 86 tys. III runda - 125,8 tys. IV runda - 220 tys. ćwierćfinał: 380 tys. półfinał: 600 tys. finał: 1,1 mln triumfator: 2,2 mln

Czytaj także: Karol Linetty może zmienić klub. Jest zainteresowanie zespołu z Serie A Historyczny wynik Huberta Hurkacza! Polak bezlitosny dla rywala

Źródło artykułu: