Młodzi pretendenci nie mieli łatwo. Stefanos Tsitsipas został doprowadzony do szału

Młodzi pretendenci do sukcesu w Roland Garros 2022 - Stefanos Tsitsipas, Andriej Rublow i Jannik Sinner - nie mieli w czwartek łatwo. Wszyscy wprawdzie awansowali do III rundy, ale spędzili na kortach wiele czasu i zgodnie stracili po secie.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Aż dziewięć rozegranych setów w dwóch meczach. Stefanos Tsitsipas z pewnością nie spodziewał się, że dojście do III rundy Roland Garros 2022 będzie kosztować go tyle zdrowia. Po tym, jak we wtorek odrobił stratę 0-2 z Lorenzo Musettim, w czwartek stoczył kolejną trudną batalię. W spotkaniu 1/32 finału pokonał kwalifikanta Zdenka Kolara 6:3, 7:6(8), 6:7(3), 7:6(7) po czterech godzinach i sześciu minutach walki.

- On doprowadzał mnie do szału. To było naprawdę frustrujące. On w każde zagranie wkładał całą swoją siłę. To był niesamowity wysiłek, którego chcę mu pogratulować - mówił w pomeczowym wywiadzie na korcie rozstawiony z numerem czwartym Grek, zeszłoroczny finalista w Paryżu.

Tsitsipas, który w czwartek zaserwował 25 asów, uzyskał trzy przełamania i posłał 67 uderzeń kończących, w kolejnej fazie turnieju zmierzy się z Mikaelem Ymerem. Szwed wyeliminował Daniela Evansa, oznaczonego "29".

Andriej Rublow zapisał na swoim koncie osiem asów, cztery breaki oraz 30 zagrań wygrywających i po prawie dwuipółgodzinnej potyczce ograł 6:3, 3:6, 6:2, 6:3 Federico Delbonisa. W III rundzie tenisista z Moskwy, turniejowa "siódemka", zagra z Cristianem Garinem. Chilijczyk także potrzebował czterech partii, by uporać się z Ilją Iwaszką.

Seta w czwartek stracił również inny z młodych pretendentów, 20-letni Jannik Sinner. Rozstawiony z numerem 11. Włoch po trzech godzinach i 44 minutach wygrał 3:6, 6:4, 6:4, 6:3 z Roberto Carballesem. Jego kolejnym rywalem będzie Mackenzie McDonald.

Gilles Simon, posiadacz dzikiej karty, sprawił radość miejscowej publiczności i na korcie im. Philippe'a Chatriera okazał się lepszy od Steve'a Johnsona. Dla Francuza to 500. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu. O następną wygraną 36-latek powalczy z Marinem Ciliciem, turniejową "20".

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
czwartek, 26 maja

II runda gry pojedynczej:

Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) - Zdenek Kolar (Czechy, Q) 6:3, 7:6(8), 6:7(3), 7:6(7)
Andriej Rublow (7) - Federico Delbonis (Argentyna) 6:3, 3:6, 6:2, 6:3
Jannik Sinner (Włochy, 11) - Roberto Carballes (Hiszpania) 3:6, 6:4, 6:4, 6:3
Mikael Ymer (Szwecja) - Daniel Evans (Wielka Brytania, 29) 6:3, 3:6, 6:2, 6:3
Cristian Garin (Chile) - Ilja Iwaszka 6:3, 7:6(5), 4:6, 6:3
Gilles Simon (Francja, WC) - Steve Johnson (USA) 7:5, 6:1, 7:6(6)