Faworyci bez strat w III rundzie. Gospodarze uniknęli czarnego scenariusza

Danił Miedwiediew, Casper Ruud i Lorenzo Sonego bez straty seta wygrali mecze II rundy Roland Garros 2022. Hugo Gaston pokonał Pedro Cachina i dzięki temu gospodarze uniknęli powtórki sprzed roku, gdy w 1/16 finału nie mieli żadnego singlisty.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew przystąpił do Roland Garros 2022 bez odpowiedniego przygotowania. Przed startem turnieju przeszedł operację usunięcia przepukliny i rozegrał tylko jeden mecz na mączce. Mimo to, w stolicy Francji spisuje się świetnie i awansował do III rundy bez straty seta. W czwartkowym spotkaniu 1/32 finału pokonał 6:3, 6:4, 6:2 groźnego na ziemi Laslo Djere.

- Szczerze mówiąc, wiem, że Laslo potrafi grać lepiej na mączce. Ale ja walczyłem i cieszę się, że wygrałem, bo był to trudny mecz - powiedział w wywiadzie na korcie moskwianin, który w czwartek zapisał na swoim koncie po siedem asów i przełamań oraz 28 zagrań kończących.

Rozstawiony z numerem drugim Miedwiediew w III rundzie zmierzy się z kolejnym Serbem, Miomirem Kecmanoviciem. 22-latek z Belgradu w czterech setach wyeliminował Aleksandra Bublika.

Casper Ruud, który we wtorek zakończył karierę Jo-Wilfrieda Tsongi, w czwartek wygrał skandynawski pojedynek z Emilem Ruusuvuorim. Norweg zaserwował pięć asów, wykorzystał cztery z 15 break pointów i po 128-minutowym spotkaniu ograł Fina 6:3, 6:4, 6:2. W 1/6 finału oznaczony numerem ósmym Ruud zagra z Lorenzo Sonego. Włoch, turniejowa "32", również bez straty seta poradził sobie z Joao Sousą.

W poprzedniej edycji Rolanda Garrosa żaden z francuskich singlistów nie dotarł do III rundy. W tym roku gospodarze unikną powtórki tego czarnego scenariusza. W 1/16 finału zameldował się bowiem Hugo Gaston. 21-latek z Tuluzy ograł 6:4, 6:2, 6:4 Pedro Cachina, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji.

Kolejnym przeciwnikiem Gastona będzie Holger Rune. 19-letni Duńczyk ani razu nie dał się przełamać, wygrał 6:2, 6:3, 6:3 z Henrim Laaksonenem i pierwszy raz w karierze znalazł się w III rundzie imprezy wielkoszlemowej.

Do kolejnej fazy turnieju awansowali też Marin Cilić i Mackenzie McDonald. Rozstawiony z numerem 20. Chorwat pokonał 4:6, 6:4, 6:2, 6:3 Martona Fucsovicsa, z kolei Amerykanin w trzech setach wyeliminował oznaczonego "22" Nikołoza Basilaszwilego.

Marin Cilić (Chorwacja, 20) - Marton Fucsovics (Węgry) 4:6, 6:4, 6:2, 6:3
Miomir Kecmanović (Serbia, 28) - Aleksander Bublik (Kazachstan) 4:6, 7:5, 6:2, 6:1
Lorenzo Sonego (Włochy, 32) - Joao Sousa (Portugalia) 7:6(4), 6:3, 6:4
Mackenzie McDonald (USA) - Nikołoz Basilaszwili (Gruzja, 22) 6:3, 6:1, 6:4
Holger Rune (Dania) - Henri Laaksonen (Szwajcaria) 6:2, 6:3, 6:3
Hugo Gaston (Francja) - Pedro Cachin (Argentyna, LL) 6:4, 6:2, 6:4