Carlos Alcaraz kontynuuje serię. Został najmłodszym ćwierćfinalistą od 16 lat

Carlos Alcaraz bez straty seta pokonał Karena Chaczanowa w IV rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2022. Tym samym 19-letni Hiszpan wygrał 14. mecz z rzędu i został najmłodszym ćwierćfinalistą paryskiego turnieju od 2006 roku.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz udowadnia, że nie bez powodów jest wymieniany w gronie ścisłych faworytów Roland Garros 2022. W niedzielę Hiszpan rozegrał kolejny w tym roku doskonały mecz na mączce i w IV rundzie Roland Garros 2022 pokonał 6:1, 6:4, 6:4 Karena Chaczanowa.

Po jednostronnej pierwszej partii mecz się wyrównał. Chaczanow wznosił się na wyżyny umiejętnościami, lecz to na nic to mu się zdawało. Napędzany młodzieńczą fantazją i grający niczym rutyniarz Alcaraz popisywał się bowiem spektakularnymi akcjami. Hiszpan wygrywał niemal wszystkie ważne punkty i zakończył pojedynek trzysetowym zwycięstwem.

Mecz trwał dwie godziny i 14 minut. W tym czasie Alcaraz zaserwował trzy asy, jeden raz został przełamany, wykorzystał pięć z 12 break pointów, posłał 37 zagrań kończących i popełnił 30 niewymuszonych błędów. Z kolei Chaczanowowi zapisano trzy asy, 19 uderzeń wygrywających oraz 35 pomyłek własnych.

Dla Alcaraza to drugi w karierze awans do 1/4 finału turnieju wielkoszlemowego. 19-latek z Murcji został zarazem najmłodszym ćwierćfinalistą Rolanda Garrosa od 2006 roku, gdy do tej fazy dotarł wówczas również 19-letni Novak Djoković.

Alcaraz, który jest niepokonany od 14 meczów, o półfinał powalczy z rozstawionym z numerem trzecim Alexandrem Zverevem. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 2-1 dla Niemca, lecz to Hiszpan wygrał ich ostatnie spotkanie na początku maja w finale turnieju w Madrycie.