Juniorzy rozpoczęli zmagania w Roland Garros. Udana niedziela Polaków

W niedzielę rozpoczęła się juniorska edycja międzynarodowych mistrzostw Francji. Awans do II rundy wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022 wywalczyło dwóch reprezentantów Polski.

Rafał Smoliński
Olaf Pieczkowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
W głównej drabince juniorskiego Rolanda Garrosa 2022 znalazło się trzech polskich tenisistów. W niedzielę udaną inaugurację zaliczyło dwóch z nich. Martyn Pawelski, który pięć lat temu wygrał w Paryżu imprezę Longines Future Tennis Aces, stoczył trzysetowy bój z oznaczonym 15. numerem Martinem Landaluce'em. Pokonał Hiszpana po 115 minutach 6:7(5), 6:1, 7:5.

Pewne zwycięstwo w pierwszej rundzie odniósł także Olaf Pieczkowski. Nasz reprezentant potrzebował 62 minut, aby wygrać z Loanem Lestirem 6:2, 6:2. Francuz jest niżej notowanym graczem od naszego tenisisty, dlatego organizatorzy przyznali mu dziką kartę do głównej drabinki.

W poniedziałek do rywalizacji w głównej drabince przystąpi Borys Zgoła, który przeszedł przez dwustopniowe eliminacji. Pokonał w nich Francuza Andreę M'chicha 6:4, 6:2 oraz Australijczyka Edwarda Wintera 3:6, 7:5, 10-8 (w tym pojedynku Polak był o krok od porażki). Jego przeciwnikiem w I rundzie będzie Amerykanin Ozan Colak.

Zgoła zagra w poniedziałek także w deblu. Jego partnerem będzie Tajlandczyk Tanapatt Nirundorn, a rywalami Francuzi Arthur Gea i Antoine Ghibaudo. Na poniedziałek organizatorzy zaplanowali również mecze II rundy singla z udziałem naszych reprezentantów. Pieczkowski zmierzy się z Czechem Jakubem Mensikiem. Z kolei Pawelski spotka się z Boliwijczykiem Juanem Carlosem Prado Angelo.

Warto dodać, że Pieczkowski i Mensik wystąpią w Paryżu wspólnie w deblu. Ich pierwszy mecz odbędzie się we wtorek, a rywalami będą Szwajcar Mika Brunold i Niemiec Liam Gavrielides. W tym samym dniu do gry w deblu przystąpi Pawelski. Jego partnerem został Słowak Peter Nad, a przeciwnikami będą Słoweniec Bor Artnak i Litwin Vilius Gaubas.