Zmienne szczęście juniorów w Roland Garros. Polak powalczy o ćwierćfinał

W poniedziałek odbył się drugi dzień rywalizacji w juniorskiej edycji wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022. Z trójki Polaków w turnieju singla w grze pozostał już tylko Martyn Pawelski.

Rafał Smoliński
Martyn Pawelski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Martyn Pawelski
W niedzielę Martyn Pawelski wygrał pierwszy pojedynek w zawodach i już w poniedziałek rozegrał drugi. Tym razem jego przeciwnikiem był Juan Carlos Prado Angelo. W premierowej odsłonie Polak nie dał żadnych szans Boliwijczykowi i wygrał do zera. Natomiast w drugim secie zdobył przełamanie w końcowej fazie i zwyciężył ostatecznie 6:0, 7:5. Pawelski awansował do 1/8 finału, a jego przeciwnikiem będzie w środę Amerykanin Michael Zheng.

Porażki w II rundzie doznał Olaf Pieczkowski. Przeciwnikiem Polaka był jednak rozstawiony z trzecim numerem Jakub Mensik (deblowy partner). Nasz reprezentant nie poddał się bez walki. Wygrał drugiego seta, ale w trzecim Czech był już lepszy. To on zwyciężył w całym spotkaniu 6:1, 5:7, 6:2 i awansował do 1/8 finału.

W poniedziałek pierwszy mecz w głównej drabince (po udanych eliminacjach) rozegrał Borys Zgoła. O losach pojedynku z Ozanem Colakiem zadecydował tie break pierwszego seta, w którym Amerykanin wygrał 12-10. W drugiej odsłonie reprezentant USA okazał się już lepszy o dwa przełamania, zwyciężając finalnie 7:6(10), 6:2.

Zgoła zagrał w poniedziałek także w deblu. Jego partnerem jest Tanapatt Nirundorn, a rywalami w pierwszej fazie byli Arthur Gea i Antoine Ghibaudo. Polak i Tajlandczyk wygrali z Francuzami 7:5, 6:2 i już we wtorek powalczą o ćwierćfinał z amerykańskim duetem Alex Michelsen i Michael Zheng.

Na wtorek zaplanowano pierwsze mecze turnieju debla z udziałem pozostałych Biało-Czerwonych. Para Pieczkowski i Mensik zmierzy się ze Szwajcarem Miką Brunoldem i Niemcem Liamem Gavrielidesem. Natomiast partnerem Pawelskiego został Słowak Peter Nad. Ich przeciwnikami w I rundzie będą Słoweniec Bor Artnak i Litwin Vilius Gaubas.

I runda gry podwójnej juniorów:

Borys Zgoła (Polska) / Tanapatt Nirundorn (Tajlandia) - Arthur Gea (Francja, WC) / Antoine Ghibaudo (Francja, WC) 7:5, 6:2

Olaf Pieczkowski (Polska, 5) / Jakub Mensik (Czechy, 5) - Mika Brunold (Szwajcaria) / Liam Gavrielides (Niemcy) *wtorek

Martyn Pawelski (Polska) / Peter Nad (Słowacja) - Bor Artnak (Słowenia) / Vilius Gaubas (Litwa) *wtorek

Pięciosetowa bitwa Rafaela Nadala. Będzie wielki hit w ćwierćfinale!