"Iga Świątek dogoni go najwcześniej za 12 lat". Zwycięzca Rolanda Garrosa zachwycił komentatorów

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Getty Images / Ryan Pierse / Na zdjęciu: Rafael Nadal
zdjęcie autora artykułu

14. tytuł wielkoszlemowego Rolanda Garrosa Rafaela Nadala stał się faktem. Twitter oszalał po wielkim turnieju w wykonaniu Hiszpana.

W tym artykule dowiesz się o:

Rafael Nadal pokonał Caspera Ruuda w finale Rolanda Garrosa 2022 i wywalczył 14. tytuł w wielkoszlemowym turnieju w Paryżu (22. w Wielkim Szlemie). Hiszpan nie dał żadnych szans Norwegowi, zwyciężając w trzech setach 6:3, 6:3, 6:0 (więcej TUTAJ).

Eksperci i kibice tenisa ziemnego byli pod wielkim wrażeniem postawy 36-letniego Nadala. Zachwytów na Twitterze pod adresem hiszpańskiej gwiazdy światowego kortu nie było końca.

"Najlepszy w historii na mączce" - skomentował sukces Nadala na swoim twitterowym profilu Rafał Smoliński z WP SportoweFakty.

"I znowu brakuje słów…" - podkreśliła Joanna Sakowicz-Kostecka.

"Uwielbiam tego chłopa, za serce do gry, za charakter, za sposób bycia, za skromność i bezkompromisowość na korcie. Gladiator i jeden z najwybitniejszych sportowców XXI wieku" - to z kolei wpis Dawida Celta.

"Skoro Nadal przed tym Rolandem był legendą, to nie wiem kim jest teraz. Wygrał 14 raz w Paryżu. Iga dogoni go najwcześniej za 12 lat" - podsumował Michał Kołodziejczyk (Canal+ Sport).

"Niebywałe jak paryska publiczność kocha Nadala. Oni generalnie zawsze lubią zwycięzców, a już 14-krotnych pewnie do 14 potęgi…" - napisał Adam Romer (magazyn "Tenisklub").

"Kolejna lekcja od króla Paryża. Nigdy, przenigdy nie można go skreślić" - ocenił Mateusz Stańczyk ("Z kortu - informacje tenisowe").

"Niepodważalny król mączki z 14. tytułem w #RolandGarros, wygrywając 11 gemów z rzędu w finale. Gdyby to była gra komputerowa, to można by powiedzieć, że Rafa przeszedł tę dyscyplinę sportu" - dodał Dawid Żbik (eurosport.pl).

Zobacz: Pierwszy trener Igi Świątek: To jest ta dziewczyna, którą poznałem

ZOBACZ WIDEO: Niezwykła stylizacja miss Euro. Trudno oderwać wzrok

Źródło artykułu: