Krecz, walkower i porażka "jedynki" w Stuttgarcie. Andy Murray z największym zwycięstwem od 5,5 roku

Andy Murray bez straty seta pokonał najwyżej rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa i pierwszy raz po 5,5 roku odniósł zwycięstwo nad rywalem z czołowej "piątki rankingu. W półfinale turnieju ATP 250 w Stuttgarcie Brytyjczyk zagra z Nickiem Kyrgiosem.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Steve Bardens / Na zdjęciu: Andy Murray
Ten mecz przykuwał uwagę miłośników tenisa. W ćwierćfinale turnieju ATP w Stuttgarcie zmierzyli się najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas i Andy Murray, dwukrotny zwycięzca Wimbledonu. Mecz nie zawiódł i dostarczył emocji. Ostatecznie górę wzięły umiejętności i większe doświadczenie w grze na trawie Brytyjczyka, który wygrał 7:6(4), 6:3.

- Myślę, że dobrze sobie poradziłem. W pierwszym secie on niewiarygodnie serwował i miałem niewiele szans, ale w tie breaku zagrałem solidnie. W drugiej partii czułem, że dyktuję warunki w wymianach. To był dobry występ - skomentował 35-latek z Dunblane, cytowany przez atptour.com.

Pokonując aktualnie piątego w rankingu Tsitsipasa, Murray odniósł pierwsze zwycięstwo nad rywalem z Top 5 od listopada 2016 roku, gdy w ATP Finals ograł wówczas wicelidera klasyfikacji, Novaka Djokovicia.

Murray (w piątek pięć asów i jedno przełamanie) w półfinale zmierzy się z Nickiem Kyrgiosem. Australijczyk wyeliminował pogromcę z II rundy Huberta Hurkacza, Martona Fucsovicsa, który skreczował na początku drugiego seta z powodu kontuzji pleców.

Rozgrywający pierwszy turniej po trzymiesięcznej absencji spowodowanej kontuzją i operacją ręki Matteo Berrettini ma za sobą drugą zwycięską trzysetową potyczkę. W piątek Włoch zaserwował siedem asów, wykorzystał dwa z dziesięciu break pointów i pokonał 3:6, 6:3, 6:4 oznaczonego "szóstką" rodaka, Lorenzo Sonego.

Rozstawiony z numerem drugim Berrettini, który awansował do pierwszego półfinału od czasu styczniowego Australian Open, o finał zmierzy się z Oscarem Otte. Niemiec miał w piątek zagrać z Benjaminem Bonzim, lecz Francuz oddał mecz walkowerem.