Robi furorę na trawie. Brazylijka rywalką Magdaleny Fręch

Beatriz Haddad Maia kontynuuje swój marsz na kortach trawiastych. Brazylijska tenisistka wyeliminowała Czeszkę Petrę Kvitovą i będzie rywalką Magdaleny Fręch w turnieju WTA 250 w Birmingham.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Beatriz Haddad Maia (WTA 32) w ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Nottingham. W Birmingham na początek pokonała 7:6(4), 6:2 Petrę Kvitovą (WTA 31), dwukrotną mistrzynię Wimbledonu. W pierwszym secie Brazylijka wróciła ze stanu 3:5. W tie breaku od 0-2 zdobyła siedem z dziewięciu kolejnych punktów. W drugiej partii od 2:2 wywalczyła cztery gemy z rzędu. Kvitova w Birmingham zdobyła dwa tytuły (2017, 2018).

W ciągu 88 minut Haddad Maia wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Zdobyła 32 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. W II rundzie Brazylijka zmierzy się z Magdaleną Fręch. Będzie to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Jelena Ostapenko (WTA 16) zwyciężyła 6:2, 5:7, 6:3 Rebeccę Marino (WTA 107). Łotyszka prowadziła 6:2, 5:1 i straciła sześć gemów z rzędu. W trzecim secie wróciła do równowagi i uzyskała dwa przełamania. W II rundzie mistrzynię Rolanda Garrosa 2017 czeka starcie z Dajaną Jastremską, pogromczynią Magdy Linette.

Elise Mertens (WTA 30) przegrała 6:3, 4:6, 5:7 z Catherine McNally (WTA 197). W trzecim secie Belgijka roztrwoniła prowadzenie 3:1. W trwającym dwie godziny i 34 minuty meczu miało miejsce 13 przełamań, z czego siedem dla Amerykanki.

Sorana Cirstea (WTA 36) pokonała 6:3, 4:6, 6:1 Shelby Rogers (WTA 39). W ciągu godziny i 57 minut Rumunka wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. Alison Riske (WTA 35) uległa 4:6, 3:6 Katie Boulter (WTA 141). W trwającym 79 minut meczu Amerykanka zmarnowała trzy szanse na przełamanie i trzy razy oddała podanie. W ubiegłym tygodniu osiągnęła finał w Nottingham.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)

Shuai Zhang (Chiny, 8) - Jana Fett (Chorwacja, Q) 5:7, 4:3* do dokończenia

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magdalena Fręch pokona Beatriz Haddad Maię?