To będzie wielkie wyzwanie. Lider rankingu rywalem Huberta Hurkacza w finale

Danił Miedwiediew będzie rywalem Huberta Hurkacza w finale rozgrywanego na trawie turnieju ATP 500 w Halle. W półfinale nowy lider światowego rankingu w dwóch setach pokonał Oscara Otte.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew Getty Images / Thomas F. Starke / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Danił Miedwiediew przystąpił do turnieju ATP w Halle jako nowy lider rankingu. I w Westfalii prezentuje się jak na światową "jedynkę" przystało. W czterech rozegranych meczach moskwianin nie stracił seta. W sobotę pokonał 7:6(3), 6:3 Oscara Otte i wywalczył awans do finału.

Miedwiediew nie miał jednak łatwo. Niżej notowany, ale bezkompromisowo grający i dopingowany przez miejscową publiczność Otte napsuł mu sporo krwi. W pierwszej partii tenisista z Moskwy przegrywał 3:5, ale obronił setbola i doprowadził do tie breaka, w którym zwyciężył 7-3. Z kolei w drugiej odsłonie decydujący moment nastąpił w szóstym gemie, gdy lider rankingu zdobył przełamanie.

W ciągu 96 minut gry Miedwiediew zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 52 z 78 rozegranych punktów, jeden raz został przełamany, wykorzystał dwa z trzech break pointów, posłał 26 zagrań kończących i popełnił 12 niewymuszonych błędów.

Dla 26-latka z Moskwy to 25. w karierze awans do finału w głównym cyklu. Jeśli wygra, zdobędzie 14. trofeum, w tym drugie na trawie (w zeszłym sezonie zwyciężył w imprezie na Majorce). W tym roku wystąpił w dwóch meczach o tytuł w (w Australian Open oraz w Den Bosch) i oba przegrał.

W finale, w niedzielę o godz. 15:00, najwyżej rozstawiony Miedwiediew zmierzy się z oznaczonym "piątką" Hubertem Hurkaczem. Będzie to piąty mecz pomiędzy tymi tenisistami. Bilans wynosi 2-2, ale to Polak wygrał ich jedyne spotkanie na trawie - w zeszłorocznym Wimbledonie.