Niesamowite uderzenie Linette zakończyło mecz. I ta radość (wideo)

Magda Linette w II rundzie gry pojedynczej turnieju w Eastbourne uporała się z Alison Riske. Obie tenisistki spędziły na korcie trzy godziny, więc tym bardziej trzeba podziwiać akcję w wykonaniu Polki, która zakończyła mecz.

Dawid Franek
Świetna akcja Magdy Linette Twitter / WTA / Świetna akcja Magdy Linette
Nieprawdopodobny przebieg miało spotkanie Magdy Linette z Alison Riske. Po wielu zwrotach akcji to ostatecznie Polka okazała się lepsza. Poznanianka zwyciężyła 6:7(3), 6:3, 7:6(4), a pojedynek trwał dokładnie trzy godziny i dziewięć minut.

Obie tenisistki zagrały tie breaka w pierwszym oraz trzecim secie. W tie breaku, który miał miejsce w ostatniej partii, Linette prowadziła już 3-0, by później nieco wytracić rytm. Ostatecznie Polka przy stanie 6-4 wykorzystała drugą piłkę meczową.

Akcję wykończyła w genialny sposób, uderzając krosem forhendowym, na który rywalka nie była w stanie odpowiedzieć.

Linette bardzo długo cieszyła się po zwycięskiej akcji, ale nie ma co się dziwić. Wyszarpała zwycięstwo Amerykance, która jest bardzo groźną zawodniczką na kortach trawiastych.