Co tam się działo! Sensacje w Eastbourne

Niesamowite rzeczy działy się we wtorek w turnieju WTA 500 w Eastbourne! Odpadły Hiszpanka Paula Badosa i Greczynka Maria Sakkari, tenisistki rozstawione odpowiednio z numerem pierwszym i trzecim.

Paula Badosa Getty Images / Paula Badosa
We wtorek w Eastbourne prawie zakończono II rundę (mecz Jil Teichmann - Harriet Dart został przerwany z powodu ciemności). Trzeci dzień turnieju dostarczył ogromnych emocji. Odpadła Paula Badosa (WTA 4), która przegrała 4:6, 3:6 z Jodie Burrage (WTA 169). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Brytyjka uzyskała na 5:4. W drugiej partii Hiszpanka z 0:4 zbliżyła się na 3:4, ale straciła dwa kolejne gemy. Burrage odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu.

W ciągu 73 minut Brytyjka zdobyła 24 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała cztery z 13 szans na przełamanie. O ćwierćfinał Burrage zmierzy się z Beatriz Haddad Maią. Brazylijka w tym roku na trawie ma bilans meczów 11-0.

Maria Sakkari (WTA 5) przegrała 6:3, 5:7, 4:6 z Anheliną Kalininą (WTA 36). W trwającym dwie godziny i osiem minut spotkaniu obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. O dwa punkty więcej zdobyła Greczynka (92-90). Ukrainka może się teraz pochwalić dwoma zwycięstwami nad tenisistami z Top 10 rankingu. W ubiegłym miesiącu w Madrycie wyeliminowała Garbine Muguruzę.

Broniąca tytuł Jelena Ostapenko (WTA 14) w 77 minut pokonała 6:4, 6:4 Ajlę Tomljanović (WTA 45). W pierwszym secie Łotyszka od 2:4 zgarnęła cztery gemy z rzędu. W całym meczu triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 spożytkowała cztery z pięciu break pointów. Następną przeciwniczką Ostapenko będzie Madison Keys (WTA 24), która zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans i wygrała 6:4, 6:3 z Lauren Davis (WTA 102).

Petra Kvitova (WTA 31) zwyciężyła 6:1, 7:6(1) Donnę Vekić (WTA 93). W ciągu 72 minut Czeszka zaserwowała 11 asów i zgarnęła 35 z 39 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Mistrzyni Wimbledonu 2011 i 2014 zniwelowała dwa break pointy i wykorzystała dwie z trzech szans na przełamanie.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 757,9 tys. dolarów
wtorek, 21 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 8) - Ajla Tomljanović (Australia) 6:4, 6:4
Madison Keys (USA, 11) - Lauren Davis (USA) 6:4, 6:3
Petra Kvitova (Czechy, 14) - Donna Vekić (Chorwacja, Q) 6:1, 7:6(1)
Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) - Paula Badosa (Hiszpania, 1) 6:4, 6:3
Anhelina Kalinina (Ukraina) - Maria Sakkari (Grecja, 3) 3:6, 7:5, 6:4
Jil Teichmann (Szwajcaria, 10) - Harriet Dart (Wielka Brytania, WC) 6:7(7), 6:4* do dokończenia

Niespodziewana rywalka Magdy Linette. Czeskie mistrzynie za burtą!