Rywalki na kolanach! Magda Linette powalczy o finał w Eastbourne

Tenisowa środa dla Magdy Linette była słodko-gorzka. Polka odpadła z singlowej rywalizacji w Eastbourne. Lepiej poszło jej deblowe spotkanie, gdzie wspólnie z Aleksandrą Krunić awansowała do półfinału.

Jakub Fordon
Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Organizatorzy turnieju WTA 500 w Eastbourne na środę zaplanowali dwa spotkania z udziałem Magdy Linette. Polka pierw stoczyła zaciętą rywalizację z Łesią Curenko w singlu. Ostatecznie zwycięstwo przeszło poznaniance koło nosa i musiała uznać wyższość Ukrainki, która wygrała 7:5, 3:6, 7:5.

Kilka godzin później Linette ponownie pojawiła się na korcie, tym razem wspólnie ze swoją deblową partnerką, Aleksandrą Krunić. Polsko-serbska para we wtorek awansowała do kolejnej rundy w grze podwójnej. Ich kolejnym rywalem był duet rozstawiony z "dwójką" - Gabriela Dabrowski i Giuliana Olmos.

Zdecydowanymi faworytkami tego starcia były rywalki, bowiem dla Polki i Serbki to pierwszy wspólny turniej.

Mimo tego, Linette i Krunić od samego początku prezentowały się lepiej, przełamując na dzień dobry. W pierwszym secie Dabrowski i Olmos były w stanie ugrać zaledwie jednego gema.

W szóstym gemie polsko-serbska para przełamała po raz drugi, a przy swoim serwisie dopełniła formalności i objęła prowadzenie w meczu.

Obraz gry w drugiej partii był bardzo podobny. Linette i Krunić przełamały na samym starcie, a także w siódmym gemie tego seta. Rywalki były bezradne i ciężko było uwierzyć w to, że Polka i Serbka grają wspólnie dopiero drugie spotkanie!

Iskierka nadziei dla Dabrowski i Olmos pojawiła się w ósmym gemie drugiego seta. Polsko-serbska para serwowała na mecz, ale po raz pierwszy w tym spotkaniu dała się przełamać. Była to ich jednak jedyna słabsza chwila, przy podaniu rywalek Linette i Krunić wypracowały sobie piłkę meczową, którą wykorzystały w kolejnej akcji.

Linette i Krunić o finał powalczą z Ons Jabeur i Sereną Williams, które wyeliminowały Shuko Aoyamę i Hao-Ching Chan.

Rothesay International Eastbourne, Eastbourne (Wielka Brytania)
WTA 500, kort trawiasty, pula nagród 757,9 tys. dolarów
środa, 22 czerwca

Ćwierćfinał gry podwójnej:

Magda Linette (Polska) / Aleksandra Krunić (Serbia) - Gabriela Dabrowski (Kanada, 2) / Giuliana Olmos (Meksyk, 2) 6:1, 6:3

Przeczytaj także:
Wielki bój Mai Chwalińskiej. Do wykonania został ostatni krok
Katarzyna Kawa jeden krok od celu. Zagra o główną drabinkę Wimbledonu

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette i Aleksandra Krunić awansują do finału?