Katarzyna Kawa jeden krok od celu. Zagra o główną drabinkę Wimbledonu

Katarzyna Kawa awansowała w środę do finałowej rundy kwalifikacji do wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Polska tenisistka w dwóch setach pokonała Amerykankę Sophie Chang.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
Notowana obecnie na 132. miejscu w rankingu WTA Katarzyna Kawa zmierzyła się w meczu II rundy eliminacji z Sophie Chang, która aktualnie zajmuje 270. pozycję. Polka po raz pierwszy w karierze zmierzyła się z Amerykanka i po 77 minutach cieszyła się ze zwycięstwa 6:4, 6:2.

Pochodząca z Krynicy-Zdroju tenisistka zaczęła mecz od utraty serwisu, ale zareagowała znakomicie. Chang nie radziła sobie w wymianach. Popełniała sporo błędów (w całym pojedynku miała ich 32, przy 16 wygrywających uderzeniach). W efekcie Polka zdobyła od stanu 0:2 pięć gemów z rzędu. Wówczas pojawiły się problemy z zakończenia seta. Amerykanka odrobiła stratę jednego breaka, lecz w 10. gemie nic już nie mogła zrobić.

Nasza tenisistka szybko uzyskała przełamanie na początku drugiej odsłony, ale Chang natychmiast wyrównała, po czym wyszła na 2:1. Wtedy Kawa zaczęła budować przewagę na korcie. Znów prezentowała się lepiej od rywalki i zdobyła przełamania w piątym oraz siódmym gemie. Po zmianie stron Polka wykorzystała pierwszą piłkę meczową i pewnie zamknęła spotkanie.

Rozstawiona z szóstym numerem Kawa wykonała drugi krok w staraniach o główną drabinkę wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Jej przeciwniczką w decydującej fazie eliminacji będzie w czwartek Francuzka Leolia Jeanjean (WTA 146), która w swoim wielkoszlemowym debiucie doszła do III rundy Rolanda Garrosa 2022.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)